Sinmiş Sigara Kokusu Nasıl Çıkar?

Sinmiş Sigara Kokusu Nasıl Çıkar?

Bazı kötü kokular vardır ki sindiği yerden zor çıkarılır. Sinmiş sigara kokusu nasıl çıkar gibi söylemler ile geliştirilen alternatif çözümler çogu zaman işe yaradıgı gibi, bu istenmeyen kokular her ailenin saglık açısından düşmanıdır aslında . Evlerdeki, işyerlerindeki; koltuklara, perdelere, halılara ve diğer her şeye sinen bu koku, insanların üzerine ve saçlarına da sinmektedir. Kokusu bu kadar rahatsız edici olan bir ürünün sağlığa zararını söylemeye bile gerek yoktur. Bazı yerlerden günlerce giderilemeyen koku, durdukça daha da ağırlaşır. Üstüne birde kül tablalarının dolu tutulması kokuyu daha dayanılmaz hale getirmektedir. Sigara içmeyenlerin daha fazla hissettiği bu koku için, farklı koku giderici yöntemler vardır.

Sigara Kokusu İçin Baş Vurulacak Yöntemler

ilk olarak; ortamı iyi havalandırmak gerekmektedir. Ayrıca; elma sirkesi ve hamur kabartma tozu düşünülebilir. Bir bardağa konulan elma sirkesi, üzerine dökülen kabartma tozu karıştırılır ve sigara içilen ortamın her hangi bir yerine koyulur. Bu işlemin kokuları giderebileceği düşünülmektedir. Sirke tek başına da kullanılabilmektedir. Başka bir yöntem, kokulu mumlardır. Yakılan mum, sigaranın kokusunu alacaktır; fakat sigara yeni içilmeye başlandığında uygulanırsa daha çok işe yarar. İşe yaramadığı düşünülse de oda kokuları bir başka alternatiftir; kısa süreli olarak kokuyu azaltabilir. Odanın bir bölümüne koyulacak kömür parçası da işe yaramaktadır. Bir kaç gün odada bırakılan kömür parçası kokuyu almaktadır. Çıkması en zor olan kokulardan biri olan sinmiş sigara kokusu sorununun sürekli içilen ortamdan çıkarılması için, ortamdaki bütün eşyaların temizlenmesi duvar gibi yerlerin boyanması ve uzun süre ortamın havalandırılması gerekmektedir. Tekrar tekrar içildiğinde ise aynı problemle karşılaşılacağını bilmekte yarar vardır.

Hava Temizleyici Cihazlar

Sinmiş sigara kokusu gibi kötü kokulara karşı odalarda kullanılan hava temizleyici cihazlar, farklı birer alternatiftir. Bu cihazlara kesin çözüm gözüyle bakılmaktadır. Özellikle soğuk havalarda ortamların iyi havalandırılamadığını düşünürsek, bu gibi cihazlara başvurmak çözüm olabilir. Sinmiş sigara kokusunun giderilmesi her ne kadar zor bir konu olarak karşımıza çıksa da bazı deterjanların bu hususta son derece başarılı olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Üstelik bu kaliteli deterjanların ileri teknolojik cihazlarla birlikte kullanıldığında sinmiş sigara kokusunun pratik bir şekilde temizlenmesi de mümkün olmaktadır.

Kaynak; https://www.nasilneyapilir.com/sinmis-sigara-kokusu-nasil-cikar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git