Sebze ve Meyve Diyet Listesi

Sebze ve Meyve Diyet Listesi

5 gün içerisinde 7 kilo verdiren diyet listesi ile ideal kilonuza kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. İnsanların kilo verememesinde yanlış beslenme son derece önemli bir rol oynar. Pek çok insan ne kadar yediklerine dikkat etse de istediği kiloya ulaşamamaktan şikâyet eder. Bu durumlarda da ortaya yanlış uygulanan diyet listesi sorunu çıkar. Diyetin yanlış uygulanması nedeni ile oluşan tüm bu sorunlardan kurtulmada sebze ve meyve diyeti oldukça önemli bir rol oynar.

Sebze ve Meyve Diyeti

Kadınlar ve erkekler için kilo vermek kadar sağlıklı bir şekilde kilo vermek önemlidir. Çünkü pek çok kişi insanlara şok diyetler önerir. Bu şok diyetler genellikle kısa sürede etkili kilo vermeyi ortaya çıkarır. Oysa kilonun uzun vadede verilmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle de sizin için sunduğumuz şok diyet listesi sayesinde istediğiniz kilolara kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Pazartesi Diyet Listesi

Sebze meyve diyet listesi içerisinde ilk gün sadece meyve bulunur. Bu gün istediğiniz kadar meyve tüketebilirsiniz. Muz dışındaki tüm meyveler ilk günkü diyet listesi içerisinde yerini alır. Özellikle de karpuz yenmesi önerilir. Bugün karpuz yemeniz diyetinizin daha etkili bir şekilde ilerlemesine de neden olur.

Salı Diyet Listesi

Salı günü diyet listesi içerisinde de sebze günüdür. Bugün istediğiniz tüm sebzeleri tüketebilirsiniz. Sadece sebzeleri pişirme şekliniz bu aşamada önemlidir. Dilerseniz sebzeleri çiğ olarak tüketebilirsiniz. Dilerseniz de haşlama ile de diyet listesi içerisine ekleyebilirsiniz. Sadece kızartma yöntemi ile pişirilen sebzeler diyet listesinde bulunmaz.

Çarşamba Diyet Listesi

Sebzelerin ve meyvelerin birlikte tüketilmesi ile çarşamba günü diyet listesi içerisinde bol miktarda çeşit yer alır. Muz dışındaki tüm sebzeler ve meyveler bugün tüketilir. Metabolizma hızlandığı için de yavaş bir şekilde kilo kaybı da bugün gözlenmeye başlanır.

Perşembe Diyet Listesi

Bol miktarda muz yeme hakkınıza ise dördüncü günde kavuşabilirsiniz. Perşembe diyet listesi muzdan oluşur. Bugün sadece muz yemeniz tavsiye edilir. Gün içerisinde ise yediğiniz muz miktarı 10 adeti geçmez.

Cuma Diyet Listesi

Cuma diyet listesi artık bir miktarda olsa sebzeden ve meyveden uzak kurtulmanızı sağlar. Bugün sadece balık ve tavuk eti tüketebilirsiniz. Ayrıca bu aşamada balık ve tavuk etinin buğulama ya da haşlama şekli ile pişirilmesi önerilir. Izgara pişirme de bugün diyet listesi içerisinde yerini alır. 5 günün sonunda da 7 kilo verebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git