Sarımsağın Cilde Olan Faydaları Nelerdir?

Sarımsağın Cilde Olan Faydaları Nelerdir?

Sarımsak çiğ olarak tüketildiğinde ya da kullanıldığında önemli bir antibiyotik görevi görmekte aynı zamanda antiseptik özelliği de bulunmaktadır. Bu özellikler zararlı virüs ve bakterilere karşı bir duvar etkisi göstermektedir. Sarımsak bilindiği üzere bir tansiyon düzenleyicisidir. Bunun yanında cilt rahatsızlıkları tedavilerinde de fayda sağlamaktadır. Sarımsağın cilde olan faydaları, sivilceler, akne ve uçukları geçirmesiyle başlar. Bu enfeksiyonlar sarımsağı hiç sevmezler. Sarımsağın içerdiği sülfür doğal bir iltihap giderici, enfeksiyon tamir edicidir. Sarımsak kişisel bakım ve güzellik alanında da bir çok üründe kullanılmaktadır. Cilde parlaklık ve canlılık verir, kan dolaşımını hızlandırır, cilt gözeneklerine hava aldırır. Böylece cilt kendini yenilemekte, doğallık ve canlılık kazanmaktadır.

Sarımsak Sivilce ve Akne Tedavisinde Kullanılmaktadır

Sarımsağın cilde olan faydaları arasında sivilce ve akne giderici özelliğinden bahsedilebilir. Mucizevi bir sebze olan sarımsağın içerisinde iltihapları önleyen ve mikropları öldüren allisin isimli bir madde bulunmakta ve bu madde sayesinde de sivilce, akne, uçuk gibi rahatsızlıkları oluşturan bakterileri yok ederek rahatsızlığın iyileşmesini sağlamaktadır.

Akne Ve Uçuk İçin Sarımsak Kremi

Sarımsak kullanarak hazırlayacağınız kremler, cildinizde oluşacak sivilce ve akneleri yok ettiği gibi uçukların da tedavisini sağlayacaktır.

Akne İçin Sarımsak Kremi

Birkaç diş sarımsağı soyup sıkarak suyunu çıkartın. Sarımsak suyunu aynı miktarda elma sirkesi ile karıştırın ve bir pamuğu sıvıya batırarak sivilce yada aknelerin üzerinde gezdirin. Uygulama günde birkaç kez yapılırsa birkaç gün içerisinde sivilcelerden eser kalmaz.

Uçuk İçin Sarımsak

Bir diş sarımsağı soyun ve ucunu kesin. Kesik kısmı uçuğun üzerinde bir süre bekletirseniz sarımsak suyunun uçuğu yaktığını hissedeceksiniz. Bir kez denemek bile uçuğun kısa bir sürede geçmesini sağlayabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git