Salonlarda Ahşap Aksesuar Trendi

Salonlarda Ahşap Aksesuar Trendi

Ahşap kullanımında mobilyalardan ziyade günümüzde ahşap aksesuarların kullanımı dekorasyona sıcaklık ve doğallık katarak öne çıkmaktadır. Bu kapsamda ise sadece heykeller veya objeler değil işlevsel olan kullanışlı ve şık ahşap aksesuarları kullanmak mümkündür.

Ahşap lamba kullanımı bu anlamda ilk tercih edilen aksesuar trendidir. Ahşap gövdeleri evinizi aydınlatırken zarif bir hava yansıtan tarzıyla da ortama sıcaklık vermektedir. Modern salonlarda düz ve sade ürünler, country tarzdaki salonlarda ise ağaç dalları şeklindeki lambalar kullanılabilir.

Ayrıca salonda kullandığınız ahşap aksesuarların yine aynı ağaç renginde olması bu ortamdaki dağınık görüntüyü engelleyerek tam bir bütünlük yaratacaktır. Ahşap rengini de diğer mobilya renklerine uyumlu seçebilirsiniz.

Ahşap raflar ise hem salonda hem de diğer bölümlerde eşyalarınız için yer açarken dekoratif ürümlere de bir köşe oluşturmanızı sağlamaktadır. Duvarlarınızda estetik bir alan yaratarak fotoğraflarınızı, kitaplarınızı veya dekoratif aksesuarlarınızı dahi koymanızı sağlayan bütünleştirici bir ahşap dekorasyon ürünüdür.

Ahşap tepsiler de salonlarda genelde orta sehpa, konsol veya yemek masaları üzerinde aksesuar olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Ortamda dağınıklık yaratan küçük eşyaları veya aksesuarları bir araya getiren bir ahşap tepsi kullanımı da mümkündür. Görsel açıdan zenginleştirmek için de tepsinin içerisine mum, kurutulmuş dallar ve çeşitli objeler ekleyerek dekoratif bir aranjman tasarlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git