Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler!

Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler!

Bedeniniz kadar önem taşıyan ve ayrıca daha sağlıklı görüntü vermenize de sebep olan saçlar, spor yapmamak, düzensiz beslenme ve vitamin eksikliği gibi durumlarda en çok belirti veren bölgelerden biridir. Bu durumlar mevcutsa saçlarınız daha sönük, sağlıksız ve yıpranmış görünecektir. Ancak bunu engellemek ve canlı saçlara sahip olmak o kadar zor değil! Dikkat edeceğiniz birkaç püf noktası sayesinde, saç sağlığınızı ve bakımını devam ettirebilirsiniz.

 

 

Saçınızın Sağlığını Korumak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Düzenli aralıklarla duş almak hem vücudu hem de saçı daha canlı tutmanızı sağlayacaktır. Bununla birlikte duş sonrası saç diplerinize soğuk su tutarsanız, yıpranan hücrelerin canlanmasını sağlarsınız. Böylece saçlarınız hem güçlü görünür hem de sağlıklı bir şekilde uzar. Saçlarınızı tararken tek elle tarama işlemi yapmaktan kaçınmalısınız. Bunun yerine bir elinizle saçınızı tutup, diğer elinizle saçlarınızı taramalısınız. Saç kırılmalarını önlemek için bu çok önemli bir faktördür.

Duş ardından yapılması gereken bir diğer şey, saçların iyice kurutulmasıdır. Bunun için dipten uca bir kurutma işlemi yapmalı, fön makinesini ise kesinlikle saç diplerine yakın tutmamalısınız. Kuruyan saçlarınızın hava alması için, başınızı hafifçe sağa sola sallamanız da önemlidir. Saçlarınıza yapacağınız başka bir uygulama olan saç düzleştirme işlemi sırasında, cihazın direkt en sıcağa ayarlı olmamasına özen göstermelisiniz. Orta sıcaklıkta bir düzleştirici ile işleme başlayıp, saçın sıcağa alışmasını sağlamanız gerekiyor. Bunun ardından istediğiniz sıcaklığı saçınıza uygulayabilir ve işlemi tamamlayabilirsiniz.

Yaz döneminde sıkça gittiğiniz deniz ve havuzda saçı yorar, yıpratır. Bu yüzden denize ya da havuza girmek istediğiniz zaman, mutlaka bir bone kullanmanızda fayda var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git