Saçlarınızın Hızlı Uzaması İçin Öneriler

Saçlarınızın Hızlı Uzaması İçin Öneriler

Saçınız çok yavaş uzuyorsa ve size bazı sıkıntılar veriyorsa kimyasallar içeren ürünler kullanmanıza gerek kalmadan bu sorunu evde doğal ve pratik yöntemler sayesinde çözümleyebilirsiniz. Doğal malzemelerle hazırlanan saç maskeleri saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayacak, saç tellerinde oluşan kırıkları ortadan kaldıracak ve istediğiniz şekli almasını sağlar. Bu maskeler saçınızın uzamasında ve saç derilerinde oldukça etkili yöntemlerden biridir. Söz konusu formüllerle doğal saç maskelerinizi hazırlayabilirsiniz.

Bu formüllerden en etkili olanı yumurtadır. İçerdiği protein miktarı sayesinde saç telleri hacim kazanır.

Sık kullanılan diğer yöntemlerden biri süt ve yoğurttan oluşan formüldür. Hazırlanan karışım sayesinde saçları yumuşatır, daha görünümlü olmasını sağlar.

Evde hazırlanan elma sirkesi saçlarda oluşan birikmiş yağın alınmasını sağlar, saç derilerine derin nüfus ederek temizler, kepekleri ortadan kaldırır.

Saçların sağlıklı görünüme kavuşmasını sağlayan diğer doğal ürünlerden biri de sızma zeytinyağıdır. Nemlendirmeyi oluşturan en etken madde olması nedeniyle saçları yumuşatır, ipeksi görünüme dönüştürür.

Başka bir nemlendirici olarak Hindistan Cevizi Yağı tavsiye edilmektedir. Saçlarda derin nemlendirme ve yumuşatma sağlar.

Uygulanacak Limon kürüyle saç derilerindeki gözeneklerin giderek küçülmesi sağlanır. Ufak miktarlarda tatbik edilecek Bal, yıpranmış saçları ve saç tellerini onarıcı etkiler yaratır. Bütün bu malzemeler haricinde yapılan Muz maskesi, yoğurt maskesiyle saçların sağlıklı olmaları ve uzamaları sağlanır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git