Saçlarına Önem Veren Kadınların Tercihi: Ahmet Çoban

Saçlarına Önem Veren Kadınların Tercihi: Ahmet Çoban

Saç renklendirme sistemi bruslight ve Garage Organics saç ve cilt bakım ürünlerinin yaratıcısı, kuaförlükte ilklerin mucidi Ahmet Çoban, en yeni ve en doğal saç renklendirme, saç şekillendirme trendleri için danışmanlık veriyor.

Garage Hair Repair Studio’nun kurucusu, doğal boya geçişleriyle saç renklendirme uygulaması brushlightı geliştiren ve Garage Organics markalı kuaför çıkışlı ürünlerin yaratıcısı ünlü kuaför Ahmet Çoban, yenilikçi uygulamaları ile sektörün “trend öncüsü” olmayı sürdürüyor. Son olarak Garage Organics ailesine zor taranan saçları anında nemlendiren, yumuşatan, kolayca açılmasını sağlayan Leave-InTreatment NO.2 saç bakım formülünü geliştiren Ahmet Çoban İstanbul’da Levent, Nişantaşı ve Caddebostan şubelerinde, İzmir’de ise Alsancak şubesinde müşterileri ile yakından ilgileniyor, onları yakından tanıyarak saç kesimi, saç bakımı ve saç renklendirilmesi konularında en ideal çözümleri sunuyor.

2015 yılında ilk kuaför çıkışlı saç bakım markasına da imza atan Ahmet Çoban, aydınlık saçlar ve sağlıklı bir cilt için sertifikalı organik saç ve cilt bakım ürünleri Garage Organics’i kurdu. Aloe Vera içeren doğal organik malzemeler kullanılarak üretilen Garage Organics saç bakım ve cilt bakım ürünleri, yurt dışında da büyük ilgi görüyor.

Saç tasarımı alanında getirdiği yenilikçi vizyon ile tanınan ve Merve Boluğur, Güzide Duran, Didem Soydan, Vildan Atasever, Ece Vahapoğlu, Yüksel Ak, Burcu Esmersoy, Neslişah Alkoçlar gibi birçok ünlü isimle çalışan Ahmet Çoban, saç renklendirmede röfle, gölge, highlight, lowlight, ombre, sombre, brushlight, facelight gibi işlemleri ustalıkla yapıyor. Çoban, brushlight adını verdiği ve patentini aldığı özel fırça tasarımı ile boyayı doğal geçişlerle saçlara taşıyor, saçlar doğal highlight’lar kazanıyor. Ahmet Çoban brushlight’ın ömrünü uzatmak ve parlaklığını uzun süre korumak için banyodan önce Garage Organics ürünleri ile saç bakımı yapılmasını öneriyor. Usta kuaför; sosyal medya hesaplarında takipçilerinin saç bakımı ile ilgili tüm sorularını da yanıtlıyor.

İstanbul’daki şubelerinin yanı sıra sık sık İzmir Alsancak’taki Garage Hair Repair Studio’yu da ziyaret eden Ahmet Çoban, tüm müşterileriyle birebir ilgileniyor, onlara en doğru ve en doğal saç rengine ulaşmaları konusunda yön veriyor. Ahmet Çoban için yüz şeklinin, ten renginin, saç tellerinin kalınlığının, saçın gürlüğünün ve dalgasının önemli bir rolü bulunuyor.

Ahmet Çoban kariyer basamaklarını nasıl tırmandı?

2000 yılında 15 yaşında kuaförlüğe başlayan Ahmet Çoban, 2008 – 2012 yılları arasında MOS’ta kariyerine devam etti ve kurumun en genç yöneticilerinden biri oldu. 2012 yılında Nişantaşı’nda şubesini açtığı Makas markası ile kariyerine yön veren Ahmet Çoban, Etiler ve Nişantaşı’nda ikinci bir salon açarak yoluna 3 Makas şubesi ile devam etti. Ahmet Çoban bu dönemde ombre, brushlight, chilla, sunkissed, transparan boya gibi birçok farklı uygulama ve renklendirme tekniklerini geliştirerek trend öncüsü olmayı başardı.

Saç bakımında en çok merak edilenleri Garage Blog sayfasında paylaşan Ahmet Çoban; Garage Organics ürünlerinin en doğru kullanım yöntemleri, saç problemleri, saç modası, Garage Organics ürünlerindeki kampanya duyuruları, yaz mevsiminde saç bakımının püf noktaları gibi saç bakımına dair birçok konuda bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor.

İlk randevu en doğru saç tasarımını bulmak için…

Garage Hair Repair Studio’da müşterilerileri ile ilk tanışmasında bir konsültasyon randevusu alınmasını öneren Ahmet Çoban, müşteri adayına saç tipine, kişisel tarzına, ten rengine en uygun modeli anlatıyor. Ahmet Çoban, saçların doğru kesimi için müşterinin yüz hatlarını ve saç tipinin yanı sıra kişisel zevkleri ve hayat biçimi hakkında bilgilere sahip olmanın gerekli olduğuna inanıyor. Bununla birlikte kişiye özel renklendirme yaparken; kişilerin saç tiplerine, tarzlarına, ten renklerine, yüz şekillerine en çok yakışacak renklendirme çözümlerini bulmak için alışıldık boyama işleminin dışında birçok farklı renklendirme tekniği üzerinde çalışıyor. Böylece müşterilerini müşterilerini kuaförüne bağımlı, uzun vakitlerini kuaförde geçiren insanlar olmaktan çıkarıyor ve daha uzun dönemli kullanabilecekleri renkler sağlıyor. Örneğin; birkaç tel beyaz saç teli olanlara pigmentasyon, yüz çevresine aydınlık katmak için facelight tekniklerini uyguluyor. Güneşte açılmış gibi görünen doğal sarı ışıltıları ise “brushlight” adını verdiği patentli fırçası ile yapıyor.

En doğru saç bakımını Garage Organics yapıyor

Saçların rengini korumak için yıpratmayan, kimyasal içermeyen ve saç rengini soldurmayan şampuanlar kullanılması gerektiğine inanan Ahmet Çoban, saç bakımında en temel adımın doğru şampuanı seçmek olduğunu düşünüyor. Bunun için hiçbir kimyasal içermeyen, en değerli ve besleyici bitkilerden, organik sertifikalı Garage Organics Şampuan’ı yaratan Çoban, saçların yıpranmasını önlemek ve evde rahatlıkla saç bakımı yapılabilmesi için Garage Organic Hair Repair/Saç Onarım serisini ve bu seride yer alan saç serumu, Aloe Vera Jel ve Hair Balm adını verdiği kuru saçlara uygulanabilen bir saç kremlerini öneriyor.

Sedef ya da egzama gibi cilt hastalıklarında kepeklenme ve saç derisinde pullanma olarak izlenen, stres ve hormonal değişikliklerde görülen kuruma ve yağlanma gibi sorunlarda Garage Organics Aloe Gel’in iyi geldiğini gözlemleyen Ahmet Çoban’a göre, kafa derisini kurutan, yoğun kimyasal içerikli saç ürünlerinden de kaçınılması gerekiyor.

Garage Organics markalı ürünler

Ahmet Çoban Garage Organics saç ve vücut bakım ürünlerinde Leave-InTreatment saç bakım ürününden sonra yepyeni bir formül ile Leave-InTreatment NO.2’yi geliştirdi. E vitamini ile zenginleşen formülü, artan gramajı ve yeni esansı ile No.2 sprey saçı banyo sonrası zor taranan, elektriklenen, ısıdan zarar gören saçlara durulanmayan saç kremi formülü ile pratik bakım sunuyor. Garage Organics markalı saç ve cilt bakım ürünleri dünyanın en prestijli organik ürün sertifikalarından ETKO ve COSMOS ORGANIC sahibi bir marka. Hem saç hem de vücut bakımında da öne çıkan formüller geliştiren Ahmet Çoban’ın Garage Organics saç ve vücut bakım ürünleri garageorganics.com online mağazasından satın alınabiliyor. Formülündeki %98.2 saf ve organik Aloe vera bakımı ile cildi ve saçları beslerken, hücreleri yenileyen Garage Organics Aloe Gel; saçı onaran, içeriğindeki vitamin ve minerallerle saçı besleyen Garage Organics Hair Balm ve saçın gelişimini destekleyerek kepeğe engel olan, saçın kolay şekil almasını da sağlayan Garage Organics Hair Serum Garage Organics’in öne çıkan ürünleri arasında yer alıyor.

Garage Organics ürünleri Teşvikiye’deki Fulya eczanesinden ve Beymen mağazalarından da temin edilebiliyor.

Garage Hair Repair Studio’da kahve keyfi

Garage Hair Repair Studio’da alışılagelmiş bir kuaför olmanın dışında saç uzmanlığına dair her şeyi bulabilmek mümkün. Garage Organics saç bakım ürünleri, brushlight fırça ve Garage Coffee markalarının da patentlerine sahip olan Ahmet Çoban, konuklarını Garage Coffee markalı 20 çeşit kahveyle ağırlıyor.

Ahmet Çoban’ın saç bakımında yenilikçi yaklaşımlarını, Çoban’ın kişisel sosyal medya hesaplarından, garageorganics.com web sitesinden, Garage Hair Repair Studio Instagram ve Facebook sayfalarından takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git