Saçların Çabuk Uzaması İçin Tavsiyeler

Saçların Çabuk Uzaması İçin Tavsiyeler

Pek çok insanın en büyük sorunlarından olan saç dökülmesi problemi farklı nedenlere başlı olarak gelişmektedir. Düzenli ve dengeli beslenme,şifalı olan bitkiler veya çeşitli ilaçlar ile önüne geçilmesi gereken bu sorunun nedenlerinden biri de saç temizliği veya şekillendirilmesinde kullanılan çeşitli ürünlerin kalitesizliğinden veya saç bakımında yapılan hatalardan da ileri gelmektedir. Saçlarınızın bakımı ve canlılığı onları besleyen faktörlerdir. Her daim canlı olan saçlar, kökünden iyi şekilde beslenmelidir.

Saçların uzaması için piyasada bulunan çeşitli markaların maske veya serumları olsa da bunları kullanmak istemeyenler olabilir. Öncelikle vücudun gereksinim duyduğu B vitamini ve demir gibi vitaminleri mutlaka almalısınız. Ayrıca, Omega 3 açısından zengin besinleri tüketmelisiniz.

Saçlarınıza doğal yöntem olarak,yumurtanın akını uygulamanız normalden on kat daha sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır. Öncelikle yumurta akını saçınıza uygulayıp, saçınızı streç filmle sarınız ve  bir kaç saat beklemeyiniz. Yumurta akını da saf zeytinyağı ile karıştırıp saçınıza uygularsanız daha çok verimli sonuçlar elde edebilirsiniz.

saçların çabuk uzaması

Çam terebentin yağını saç diplerinize uygulayarak veya şampuanınıza ekleyerek kullanmanız da tavsiye edilir.

Patatesi haşladıktan sonra bu suyunu dökmeyin,soğumasını bekleyin ve bu suyu saçlarınızda durulama suyu olarak kullanın.

Kesinlike günde en az 8 bardak su tüketmelisiniz. Sağlığınızın saçınıza direkt olarak etki ettiğini unutmayın. Suyu ne kadar çok tüketirseniz vücudunuz o kadar sağlıklı olur ve bu durum da sağlıklı şekilde saçlarınızın uzamasını ve hızını oldukça artırır. Cildinizin nem dengesini de düzenleyecektir. Saç derinize de bu şekilde bakım yapacaktır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git