Saç ve Cilt Sağlığı İçin Pirinç Suyu

Saç ve Cilt Sağlığı İçin Pirinç Suyu

Pirinç suyu, kadınlar için kullanılması gereken ve evde kolay bir şekilde hazırlanabilen bir sağlık maskesidir. Hem cilt hem de saç için kullanılması, pirinç suyunun tercih edilme oranını arttıran bir özelliktir.

Cildin kuru, saçların dağınık bir yapıya sahip olması, bakım gerektiren bir durumdur.

Pirinç Suyu Maskesi

Bir miktar pirinç tencerede kaynatılır. Daha sonra süzülen su, buzdolabında soğutulur. Soğuyan pirinç suyu cilt ve saç maskesi olarak kullanıma hazırdır.

Pirinç Suyunun Faydaları

Pürüzsüz Bir Cilt
Cildin rengini açması ve pürüzsüz bir yapıya kavuşması gibi bir etkisi vardır. Düzenli olarak her gün olarak kullanıldığında cildin canlı bir forma kavuşmasını sağlar.

Sağlıksız Gözenekleri Azaltır
Sivilce veya cildin yapısında kaynaklanan deforme yapı olan, küçük çukur ve gözenekleri azaltmaya yardımcı olur. Gözenekleri sıkılaştırma yoluyla büzerek küçültür.

Sivilceleri Azaltır
Rahatsız edici sivilce yoğunluğundan cildi arındırır. Sivilceler için uygulandığında, sadece sivilce olan bölgeye pamuk yardımıyla uygulanabilir.

Saçları Yumuşatır ve Parlatır
Kuru ve kirli saçlar için uygulanabilecek en iyi saç maskesidir. Saç derisi ve saç dokularının sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlar. Saçlar parlak ve yumuşak bir hale gelirken, saçların uzamasını da hızlandırır.

Etiketler:

Saç ve Cilt Sağlığı İçin Pirinç Suyu Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Esen Gülay dedi ki:

    Bir çok yöntem denedim bunu da deneyeyim. Pirinç suyu ile yüzüm ne derece düzelecek merak ediyorum. Paylaşım için teşekkürler.

  2. Timur Ersoy dedi ki:

    Harika bunu deneyeceğim. Daha önce bir çok formül denedim ama işe yaramadı .

Sayfa başına git