Saç Tellerini Kalınlaştırmanın Yolları

Saç Tellerini Kalınlaştırmanın Yolları

Stres, hava kirliliği, kimyasal maddeler, boya gibi etmenlerle sönen sağlıksız ve kırık görünen, ince telli saçlarınızı siz de çok basit yöntemler kullanarak evde uygulayacağınız formüllerle kalınlaştırabilirsiniz. Kalın ve parlak saçlarla siz de tüm bakışları üzerinize çekebilirsiniz.

Saçlarınıza her hafta 1 ya da 2 kez uygulayabileceğiniz zeytinyağı ve jojoba yağı karışımlarını sürebilirsiniz. Saç derisine de masaj yaparak kullanmanız kan dolaşımını hızlandıracaktır. En az 20-25 dakika beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

Saçınıza uygun şampuanı seçerek, bakım kremiyle terapinizi devam ettirebilirsiniz. Şampuanınızı ve kreminizi seçerken ince telli saçlar için olan ürünlerden tercih edebilirsiniz.

Kremleme işleminden sonra saçınıza bakım maskesi yapabilirsiniz. Marketlerden alabileceğiniz gibi bu bakım maskelerini siz de evde kendiniz kolayca uygulayabilirsiniz. Maskenizi 2 adet yumurta beyazı bir fincan süzme bal, ve bir fincan zeytin yağını karıştırarak elde edebilirsiniz. Saçınızda yarım saat beklettikten sonra bol suyla durulayın.

Mutlaka saçlarınızı düzenli kestirmeli, kırıklarınızdan çok acil kurtulmalısınız. Kırıklarından arınan saç rahatlar ve daha sağlıklı uzar.

Saçlarınızın sıcak suyla temasından kaçının. Ilık su ya da soğuk su saçlarınızı canlandıracaktır.

Ayrıca beslenmenize gösterdiğiniz özen saçınızı da yakından etkileyecektir. Alacağınız vitaminli ve proteinli besinler saçlarınızı sağlığına kavuşturacaktır. Çinko bakımından zengin kabak çekirdeğini günde bir avuç tüketirseniz saçınıza çok büyük iyilik yapabilirsiniz. Doğal besinler de saçınızı doğal bir havaya sokacaktır.

Yukarıda bahsettiğimiz bu doğal yöntemler sizin saçlarınıza iyi gelecek; ince, kurumuş ve mat görünen saçlarınız yeniden canlanacak. Dolgun, sağlıklı, parlak, kalın telli saçlar sizi çok havalı gösterecek, baş döndüreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git