Saç Rengini Korumak İçin Evde Yapılacak Uygulamalar

Saç Rengini Korumak İçin Evde Yapılacak Uygulamalar

Saçlarımız olumsuz hava şartları, aşırı soğuk ya da güneş, deniz gibi etkenler yüzünden yıpranır. Boya yaptıktan sonra yıpranan saçlar hızla rengini kaybeder ve soluk bir görünüme bürünür.

Saçlarımız bakımsız olduğundan boyadıktan kısa bir süre sonra rengi matlaşır. Bu kötü görünümden kurtulmak için ise daha sık aralıklarla boya yapmak zorunda kalırız. Şimdi bunun yerine saç rengini korumak için evde uygulayabileceğimiz yöntemleri paylaşacağız sizlerle.

Saçlarımızın da vücudumuzun olduğu gibi neme ihtiyacı vardır. Nem hem saçları güçlendirir hem de üzerinde bulunan rengin daha canlı ve uzun süreli durmasını sağlar. Bu nedenle mutlaka saçımızın nem dengesini koruyacak bir şampuan ya da nemlendirici kullanmalıyız.

Özellikle yaz aylarında deniz de bulunan tuz saç renginin solmasına neden olur. Bunu önlemek amacı ile haftada bir defa uygulanacak saç maskeleri bu sorunu ortadan kaldıracaktır.

Son olarak saç rengini korumak için soğuk su ile yıkamayı tavsiye ediyoruz sizlere. Hatta saçlarınıza uygulayacağınız buz kompresleri de bu işlem için çok başarılı bir yöntemdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git