Saç Modelleri

Saç Modelleri

Görünüm, insanın günlük hayatında vazgeçemediği önemli bir unsurdur. İnsanın içi kadar dış görünümüne de önem vermesi gerekmektedir. Çünkü hoş görünmek karşısındaki insanlardan çok bireyin kendisini mutlu etmektedir. Bu nedenle insanlar kendilerine yakıştırdıkları en güzel şeyleri seçer ve kendilerinde uygularlar. Bu uygulamaların başında saç modelleri gelmektedir.

Kadınların saçlarına ne kadar itina gösterdikleri geçmişten beridir bilinen bir gerçektir ve hâlâ da öyle olmaya devam etmektedir. Ancak günümüzde sadece kadınlar değil, erkekler de saç bakımlarına en az kadınlar kadar önem vermeye, iyi görünmeye başlamışlardır. Gitgide artan erkek saç modelleri talebi son yıllarda karşılık bulmuştur.

Saç modelleri geçmişten günümüze çoğu kez değişimlere uğramıştır. Her devrin en iyisi her zaman farklı olmuştur. Bu yazımızda 2017’de trend olacak bayan ve erkek saç modellerinden bahsedilecektir.

Bayan Saç Modelleri

2017 saç modelleri bayan okuyucularımızın dikkatini çekecek türdendir. Sarı saç tutkunlarını memnun edecek bir döneme girilmiştir. Özellikle altın sarısı tonu bu mevsimi ısıtacak gibi görülmektedir. Ayrıca kestane tonları ve siyah renk de bu sene saçlarda rahatlıkla kullanılabilecek renk tonlarıdır.

Ekstra uzun, hacimli ve örgülü saç modelleri bayanlarda bu sene çok rağbet görecektir.

Erkek Saç Modelleri

Erkek saç modelleri 2017 yılında da bakıma ve iyi görünüme önem veren erkeklere hitap etmektedir. 2017’de asimetrik kesimler popülerliğini devam ettirmektedir. Yanların kısa üst kısımların ise uzun olduğu model uygulanmaktadır. Uzun ve kısa saçların arasını ayıran çizgi de bulunmaktadır.

Uzun saç tercih edenler erkekler için de 2017’de yer verilmiştir. Fazla uzun olmaması kaydı ile biraz önlere dökülen dağınık modeller dikkat çekmektedir. Biraz elit biraz asi bir hava katmak isteyenler için uygun erkek saç modelleridir. 2017 yılı uzun saçları olmayan ya da saç dökülmesi problemleri yaşayan erkekleri de düşünmüştür. Dazlak erkek saç modelleri de bu sene ön planda olan saç modellerindendir. Kafa yüzeyinin prüzsüz olması bu saç modelinde önemli bir şarttır. Saç modelleri ne kadar trend olursa olsun, vücut proporsiyonuna uymadığı sürece kullanılmamalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git