Saç Kırılmasını Önlemek İçin Öneriler

Saç Kırılmasını Önlemek İçin Öneriler

Saçlarınızı sık aralıklarla boyatıyorsanız veya kimyasal içerikli saç ürünleri kullanıyorsanız, saç kırılmasının önüne geçemeyebilirsiniz. Bu durumda saç tellerinizdeki kırıkları onarmanın da, yine uygulamalarınızda birtakım değişiklik yapmanın dışında bir yolu yoktur.
Bu nedenle şimdi sizlere yazımızda saç kırılmasını önlemek için öneriler sunacağız.

Saç Fırçanızı Değiştirin
Sık dişleri olan saç fırçanızın yerine geniş dişleri olan tarakları tercih ederseniz, kırılmaların azalacağını görebilirsiniz.

Küt Kesim Yaptırın
Saç modelinizi belirlerken küt kesim modeline öncelik verin. Uçlarının kırılması halinde her ay düzenli olarak bunları aldırmanız gerekebilir.

Saç Uygulamalarına Ara Verin
Saçlarınızın kırılmasını önlemek istiyorsanız boya yaptırmaya, fön çektirmeye veya şekil vermek amacıyla jöle gibi ürünleri kullanmaya belirli bir süre ara vermelisiniz.

Şampuanı Sulandırın
Her gün veya sık aralıklarla şampuan kullanmak saç derisini kurutarak saç kırılmasına neden olacağından, bir miktar  su ekleyerek kullanmanızı öneriyoruz.

Saç Kırılmasına Bitkisel Çözüm

Saç kırılmasını önlemek için öneriler arasında bitkisel çözüm amaçlı zeytinyağı, badem yağı ve hindistan cevizi yağlarından hazırlayacağınız maskeleri kullanarak nemlendirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git