Saç Gürleştirme Yöntemleri

Saç Gürleştirme Yöntemleri

Güzellik akla gelince, tamamlayıcı öğelerden biri saçlardır. Saçların sağlıklı olması, kişinin her haline yansımaktadır. Bu nedenle saç bakımı asla ihmal edilmemeli ve böylelikle saç dökülmelerinin, zayıflamaların önüne geçilmelidir. Günlük hayatta yaşanan stres, yoğun ve yorucu tempo da saçların zayıflamasına katkı sağlamaktadır. Üstelik saçların güçsüzleşmesi ve seyrek bir hal alması, hem kadınların hem de erkeklerin başlıca sorunlarından biridir. Ancak kara kara düşünmek yerine, saç gürleştirme yöntemlerini deneyerek bu sorunun üstesinden gelebilir, iddialı görünümünüzü yeniden geri kazanabilirsiniz. Gelin yapabileceklerinize birlikte göz atalım;

Saç Gürleştirmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Saç gürleştirmek için uygulanacak kürlerden önce, saça seyrek hal aldıran faktörleri uzaklaştırmak gerekmektedir. Birçok kadının saçına şekil vermek için kullandığı fön makineleri, maşa ve düzleştiriciler, saça yoğun ısı vererek dökülmesine neden olmaktadır. Bu nedenle saçınıza temas edecek ısı oranını en aza indirmeniz faydalı olacaktır. Ayrıca saçlarda oluşan kırıklar nedeniyle de, saç dökülmeleri ya da zayıflamalar görülmektedir. Saçlarınızda kırıklar oluştukça, kırıklarınızı aldırmanız faydalı olacaktır. Saç gürleştirmek için kullanacağınız kür tariflerine vakit bulamamanız durumunda, zeytinyağını saçınıza yedirerek sürebilir ve streç filmle hava almayacak şekilde sarabilirsiniz. Saçınızda bir süre bekleteceğiniz zeytinyağı, parlaklık, canlılık ve daha sağlıklı saçlara kavuşmanız konusunda etkili olacaktır.

Saç Gürleştiren Kür Tarifi

  • 3 Diş sarımsak

Hazırlanışı ve Uygulanışı
3 diş sarımsağı soyduktan sonra, uygun bir kapta iyice ezin. Ezdiğiniz sarımsakları ellerinizle saç diplerinize güzelce yedirin. Ardından 1 saat bekletin ve saçlarınızı iyice durulayın. Sarımsak kürü yeni saçların çıkmasını sağlayacak, saçları gürleştirecek ve onarım yaparak dolgun görünmelerine sebep olacaktır. Ayrıca saç telleriniz kopuyorsa, bu kürle önüne geçebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git