Saç Ekim Yöntemleri İle Kelliğe Son

Saç Ekim Yöntemleri İle Kelliğe Son

Saç dökülmesi yüzyılın en büyük sorunları arasında geliyor. Yalnızca kadınların değil erkeklerinde büyük sıkıntı çektikleri bir konu olması uzmanların bu konuda ciddi çalışmalar yapmasını gerektiriyor. Kadınlarda kellik sorunu olmadığı için yalnızca saç dökülmesinden şikayet ederken erkekler daha çok kel kalma derdinden yakınıyor. Saç dökülmesi sonucunda saç bölgesinin belli bölgelerinde meydana gelen kellik sorunu saç ekimi işlemi sayesinde giderilebiliyor. Saç ekimi nişantaşı hizmetlerinden yararlanmak isteyen insanlar aldıkları sonuçlar sayesinde gayet mutlu bir yaşam devam ettirebiliyor.

Saç ekimi nişantaşı merkezinde belli işlemler sonucunda saçların azaldığı ya da tamamen bittiği alanlarda yeniden saç çıkarma işlemi yapılıyor. Bu durum tıbbi işlemler arasında yer aldığından klinik gözetiminde yapılması uygun görülen tedaviler arasında yer alıyor. Çok büyük yan etkileri olmayan ve yüzde yüz olarak sonuç alınan işlemler sayesinde özellikle erkekler gür saçlara kavuşabiliyorlar. hydrafacial nişantaşı merkezi saç ekimi konusunda son derece titiz bir çalışma ile en iyi sonucu alabileceğiniz şekilde hizmet veriyor. Her ne kadar yan etkisi bulunmuyor olsa da uzman bir doktor tarafından yapılması ve son derece iyi planlanmış bir ekim tedavisinin uygulanması gerekiyor.

Saç Ekimi Neden Yapılıyor?

Saç dökülmesine ya da birçok hastalık sonrasında kel kalma sorununa maruz kalan insanların en çok merak ettiği konular arasında saç ekimi konusu da yer alıyor. saç ekimi nişantaşı tedavisi kafa yapısı üzerinde birçok saç telinin bir daha çıkmamak üzere dökülmesi nedeniyle gerek duyulan bir işlemdir. İlerleyen yaşı nedeniyle saçı dökülen insanların yanında genetik yapıdan kaynaklanan ya da sağlık sorunları yüzünden de saç dökülmesi yaşayan birçok insan var. Bu insanların psikolojilerinin yerine gelmesi ve kendilerini daha iyi hissetmeleri adına saç ekimi tedavisi uzman doktorlar tarafından uygulanıyor. Ağrısız olarak yapılan işlemler sonrasında kişilerin saç olmayan bölgede belli bir zaman sonra istenilen düzeyde saç çıkması sağlanıyor.

Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnsanların merakla araştırdığı konulardan olan saç ekimi nişantaşı birçok uzman doktor tarafından yapılan bir işlemdir. Ancak bu işlemin öncelikle alanında uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerekiyor. hydrafacial nişantaşı saç ekim merkezinde en çok dikkat edilen konulardan bir diğeri de saç ekimi konusunda iyi planlanma yapılabilmesidir. Yani saç alım işlemi nereden yapılacak ve nereye ekilecek gibi soruların cevabının tam olarak verilmiş olması gerekiyor. Aynı zamanda alınan saçların doğru bir açı ile saçsız bölgeye ekilmesi gerekiyor.

Yanlış tarafa ekilen saçlar çıkmaya başladığında diğer saçlar ile tamamen tezat bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Sadece saçın ekileceği yere değil saçın alındığı köklere de dikkat etmek gerekiyor. Köklere zarar verilerek alınan saçlar bir daha o bölgede saç çıkmaması anlamına geliyor. Yeni saç için alım yapılabilecek yerler; başın arka kısmı, enseye yakın olan yerler, kelliğe dayanıklı olan göğüs ya da kol kısımları, bacak kısımları gibi alanlardır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Saç ekimi işlemi için hydrafacial nişantaşı merkezine başvurduğunuzda öncelikle saç olmayan bölge için bir ekim planı yapılıyor. Nereden saç kökü alınabileceğine bakılıyor. Plan doğrultusunda hydrafacial nişantaşı uzman doktorları belirlenen bölgeden ne kadar saç alınması gerektiğine karar veriyor. Lokal anestezi uygulanan hastanın saç olmayan kısmına ekim işlemi yapılmaya başlanıyor. Her saç tek tek kellik yaşanan bölgeye işleniyor. İşlem sonrasında büyük ağrılar olmadığı gibi ufak tefek sızılar için doktorunuz ağrı kesici önerebiliyor. Saç ekiminden sonra oluşabilecek olumsuzluklar arasında yer alan kanama ya da enfeksiyon gibi durumlar önceden yapılan planlama sayesinde en aza indiriliyor.

http://www.quartzclinique.com/ linki üzerinden tüm saç ekim tedavi süreçlerini inceleyerek merak ettiğiniz konuları iletişim kısmından sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git