Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç dökülmelerinin nedenleri nedir?

Saç dökülmesi yaşamak istemiyorsanız dengeli beslenmeli, b vitamini ağırlıklı beslenmeli, a vitaminini aşırı almaktan kaçınmalı, fiziksel ve duygusal streslerden uzak durmalı, saçınıza kimyasal işlemleri çok sık uygulamamalısınız.

Protein eksiklikleri de bedenimiz ihtiyacı olan proteini saçlarımızdan alarak zayıflatıyor. Sonucunda dökülmeler kaçınılmaz oluyor. Kansızlığı da saç dökülmelerinin nedenleri arasında sayabiliriz. Kadınların daha fazla saç dökülmesinden şikayet etmeleri ise saç bakımını yanlış yöntemler ve ürünlerle yapmalarıdır. Bu durumlarla karşı karşıya gelindiğinde saç dipleri zayıflayıp kurumaya geçiyor ve bu da saçlarınızın dökülmesine neden oluyor.

Bu dökülmelere karşı piyasadaki ünlü markaların saç şampuanı olarak tanıtılan ürünlerden kullanıldığında saç derisini uyararak enerji verir ve böylece dökülmeleri azaltarak, daha dolgun ve kalın görünmelerini sağlar.

Erkek tipi saç dökülmesi, nedenleri ve çözümleri nedir?

Ancak basit bir tedavi ile uygulanacak dökülmelerden başka olarak bir dökülme çeşiti de ‘Erkek tipi saç dökülmesi’dir.

Bu tip saç dökülmeleri saç tellerinin incelmesi ve şakaklarda başlayan açılmalar ile kendisini gösterir.
Saç dökülmelerinin erkeklik hormonlarıyla alakası olsa da herkeste görünmemesinin sebebi saç foliküllerinde bu hormonlara karşı olan dayanıklılığıdır.

Erkek tipi saç dökülmelerinde bitkisel yağların ya da saça yapılacak kestirme işlemlerinin bir etkisi olmaz.

Yalnızca dikkat edilmesi gereken konu saç şekillendirilerden uzak durulması gerektiğidir.

Bunun dışında uygulanacak tedavi süresi oldukça uzun sürelidir ve sabır gerektirir. Tedaviyi yarıda kesmeniz durumunda eski haline tekrar döner.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git