Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir

Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir

Hem bir kadın hem de bir erkek için vazgeçilmez olan saçlar iki tarafın da ortak noktası. Saçlarımız hep dalgalansın isteriz. Gür ve parlak dursun. Çünkü saçlarımız yüzümüzü tamamlayan unsurdur. Belki de günümüzün iyi geçmeme nedeni bile olabilir. Bazen saçlar incelir, kopara ve dökülür. Geride çok seyrek saçlar ve çözüm yolu arayan bizler. Bence sorunun derinine inip kökten sorunu halletmeli. Neden dökülmelerin olduğunu bilip hayatımızda uygulayıp kesin çözüme ulaşmalıyız. Gelin beraber saç dökülmeye neden olan faktörleri inceleyelim.

 

* İlk etmen günlük hayatın verdiği stres, yorgunluk gibi etmenlerin saç köklerine etkisidir. Saçlarda insanın ruh sağlığından etkilenir.

* Saç dökülmelerinizin ailesel olma ihtimali de var. Genetiksel olarak aile bireylerinde saç dökülmeleri yüksek oranda mevcutsa sizde de olma ihtimali var.

* Gün içerisin de saçlarınıza uyguladığınız düzleştirici işlemleri, perma vb. ışıl işlemler saça zarar veriri yapısını bozar ve dökülmelere sebep olur. Bu işlemler saçınızı dökmekle kalmayarak yıpratır, kırılmasına neden olur. Sonuç kötü görüntüye sahip saçlar.

* Saça yapılan boya işlemleri de saça zarar verir. Boya saçın doğal yapısını bozar ve çeşitli zararlar verir.

* Yanlış tarama şekilleri ve yanlış seçim taraklar da saç dökülmelerine neden olur. Yıkama sonrası kullanacağınız saç kremi işinizi kolaylaştıracaktır. Bu yüzden geniş ve düz ağızlı taraklar kullanmanızı öneririm.

* Çeşitli hastalıklardan da kaynaklı saç dökülmeleriniz oluyor olabilir. Bu yüzden saçınızın dökülmesini takip altına alın günlük 100-150 tel saç dökülmesi normal sınırda ancak bunun çok üstünde saç dökülmesine sahipseniz bir doktora başvurunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git