Saç Bakımının Önemi

Saç Bakımının Önemi

Saçlar çok hassas ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Saçlara düzenli bakım yapılmadığı taktirde kopma, dökülme matlaşma ve kırılmalar meydana gelmektedir.  Saçlara zarar verecek birden fazla etkenler vardır. Fön, maşa ve düzleştirici gibi malzemelerin saçlara temas edilmesinden dolayı saçlar bir süre sonra cansız olmasına neden olmaktadır. Bu sorunların önüne geçebilmek için saçlara bakım yapılması gerekmektedir.

Saç Bakım Maskeleri

Saçların canlı durması özellikle kadınlar için çok önemlidir. Bunun yanı sıra, kolay yöntemler ile evde maskeler hazırlayarak saç bakımı uygulayabilirsiniz. Bu maskeleri haftada 1 kez mutlaka yapılmalıdır. Böylece saçlar daha fazla kırılmayacak ve dökülmesini engelleyecektir.

Lavanta Maskesi
Saç bakımlarının en önemli noktası lavanta maskesidir. Lavanta maskesi, saçların dökülmesini engellemektedir. Saçları yıkamadan önce 30 dakika bir süre beklenmeli ve soğuk su ile durulanmalıdır.

Bal Maskesi
Bal maskeleri cilde en iyi şekilde etkisini göstererek canlılık kazandırmaktadır. Cilt bakımının yanı sıra, saçlara da olumlu etkisi vardır. Bal saçın daha parlak ve canlı durmasını sağlamaktadır.

Zeytinyağı Maskesi
Saçların doğallığını kazandırmanın en etkili yollardan bir tanesidir. Zeytinyağı maskesi saçların yumuşak olmasına ve canlı durmasını sağlamaktadır. Diplerden uçlara doğru iyice yedirilerek uygulanır. Daha sonra 40 dakika sonra ılık su ile durulanmalıdır. Zeytinyağı maskesi, düzenli olarak haftada 2 kez yapabilirsiniz.

Maske tarifleri için saç bakımı kategorimize göz atabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git