Saç Bakımını Evde Kendiniz Yapın

Saç Bakımını Evde Kendiniz Yapın

Bayanlar için saçlarının dolgun, parlak ve bakımlı görünmesi çok önemlidir. Yıpranmamış ve kırılmamış saçlar her bayanın hayalidir. Ancak bakımlı saçlara sahip olmak her zaman emek isteyen bir durumdur.

Saç bakımı için kullanılan maskeler, saç boyaları ve şampuanlar birçok kimyasal içerdiğinden bu ürünleri kullanmak istemeyenler olabilir.  Ancak bakımlı ve dolgun saçlara ulaşmanın tek yolu kimyasal içerikli bu ürünler değildir. Doğal ürünler ile hazırlayacağınız maskeler sayesinde, saç bakımınızı evde kendiniz yapabilirsiniz.

Saç Bakımı İçin Doğal Maskeler

Saç bakımını evde kendiniz yapmak için, hazırladığınız maskeleri haftada en az 1 kez uygulamalısınız. Bu maskeler düzenli bir şekilde uygulanmazsa herhangi bir fayda sağlamazlar. Ayrıca maskeleri uygulamadan önce saçlarınızın temiz olduğundan emin olmalısınız.

Ballı Saç Maskesi

Bal, cilde iyi gelen mucizevi bir besindir. Ancak cilde iyi geldiği gibi saçlara olan faydaları da oldukça fazladır. Saçların parlak ve dolgun görünmesine yardımcı olur. Yarım tatlı kaşığı bal sıcak suyun içerisinde eritilip karıştırılır. Ardından saç, bu karışım ile diplere temas etmeden yıkanır. Ancak bu işlem sonunda durulama yapılmaz.

Zeytinyağlı Saç Maskesi

Zeytinyağının faydaları saymakla bitmez. Saç bakımı için de oldukça faydalı bir besindir. Saçlara parlaklık verir ve canlılık kazandırır. Yarım su bardağı zeytinyağı ile 1 adet yumurta sarısını karıştırarak saçınıza sürün. En az 2 saat saçınızda bekletin.

Lavantalı Saç Maskesi

Özellikle saç dökülmesi şikayeti yaşıyorsanız mutlaka bu maskeyi uygulamalısınız. 50 gram lavantayı, 3,5 su bardağı kaynamış su ile karıştırın ve demlenmesi bekleyin. Ardından bu karışım ile saçlarınızı yıkayın. Yaklaşık 30 dakika bekledikten sonra saçlarınızı durulayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git