Saç Bakımı İçin 5 Bitkisel Yağ

Saç Bakımı İçin 5 Bitkisel Yağ

Doğal yağların, gerek cilt bakımında gerekse de saç bakımında oldukça faydalı olduğunu biliyoruz ve uzmanlarca kullanılması tavsiye ediliyor. Saç bakımında rahatlıkla kullanabileceğiniz doğal yağlar;

Hindistan Cevizi Yağı 
Genellikle katı olarak satılan bu yağ oda sıcaklığında eriyor. Oldukça hoş bir hindistan cevizi kokusunu da alıyorsunuz. Katı haldeyken beyaz olan bu yağ,elinize alıp ovuşturduğunuzda şeffaflaşıyor ve eriyebiliyor. Saçlara canlılık ve parlaklık veriyor. Saç uzatmayı da hızlandıran bu yağı kullanmalısınız.

Çam Terebentin Yağı
Hafif bir çam kokusu olan yağın kullanılışı da oldukça kolaydır.Saçlarınızın dökülmesini önler. Saçlarınızı besler ve uzamalarını da destekler.

Argan Yağı
Popüler ve faydalı olan argan yağı, E vitamini de içerirken saçlarınızı beslemede ve yıpranmalarla savaşmada birebirdir. Özellikle saç uçlarınızı onararak kırık oluşumunu da engelliyor.

Jojoba Yağı
Saç derisini besleme özelliğiyle birlikte pek çok faydası bulunmaktadır. Kuru saçları nemlendirerek kabarmasına da engel olmaktadır. Saça canlılık katarken parlaklıkta kazandırır. Oldukça hoş kokulu bir yağdır.

Badem Yağı
Birçok vitamini ve minerali içeren badem yağı, yıpranmış saçlar için birebirdir. Kurumuş saçların nemini geri kazanmasını ve canlanmasını sağlar. Saçlarınızı onarır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git