Rüyalar Hakkında İlginç Gerçekler

Rüyalar Hakkında İlginç Gerçekler

Rüya görmek hayattaki en gizemli olaylardan biridir. Roma dönemi zamanında bazı rüyalar Romalılar tarafından yorumlanmıştır. Hatta rüyaların tanrılardan gelen mesajlar olarak yorumlanmasına inanılmıştır. Rüyalar hakkında en ilginç gerçekler…

Herkes Mutlaka Rüya Görür

Çok ciddi bir psikolojik sorunu bulunmayan her insan mutlaka rüya görür. Rüya görmediğini  düşünenler yanılmaktadır çünkü rüyalarını hatırlamıyordur.

Rüyalarımızda Bildiğimiz Yüzleri Görürüz

Beynimiz yeni yüzler tasarlamaz. Rüyalarımızda daha evvelden mutlaka gördüğümüz insanların yüzlerini görürüz ancak onları hatırlamayabiliriz.

Tekrar Görülen Rüyalar

Çoğu rüya sadece bir kez görülse dahi çoğu insan aynı rüyayı birden fazla gördüğünü düşünebilir. Ancak ender durumlarda aynı rüya tekrar tekrar görülebilir.

Vücut Felci Sorunu

REM uykusunda beyindeki bir mekanizma vücudun hareketsiz olmasını sağlar, böylelikle rüyada fiziksel bir hareketin gerçekleşmesi önlenmektedir.

Rüyaların Geleceği Gösterebilir

Yapılan tıbbi araştırmaların sonuçlarına göre insanların yüzde 18 ile yüzde 38′i geleceğe dair en az bir rüya görmüştür. Hatta rüya görenlerin yüzde 60’ı dejavu yaşadığını söylemiştir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git