Pürüzsüz Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Herkesin hayali pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmaktır. Çünkü insanlar tarafından beğenilmek insanı motive eder ve kendimizi daha iyi hissettirir. Bu nedenle de daha güzel bir cilt için birçok uygulama deneriz. Bu yazımızda sizlere herkesin sahip olmak istediği pürüzsüz bir cilt için yapılması gerekenlerden bahsedeceğiz.

Limonsuyu Maskesi

Limonsuyu asitli içeriği sayesinde cildin temizlenmesinde ve daha pürüzsüz bir yapıya kavuşmasında önemi büyük olan bir malzemedir. Üstelik cildi temizlemekle kalmaz onu besler ve daha canlı görünmesine yardımcı olur. Limon maskesi için 1 yemek kaşığı kadar bal ve yarım yemek kaşığı limonsuyunu güzelce karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı boyun bölgenize ve cildinize sürün. Yaklaşık 10-15 dakika bu şekilde bekledikten sonra ılık su ile cildinizi durulayın. Bu maskeyi haftada 2 kez yapabilirsiniz.

Yulaf ve Zerdeçallı Maske

Zerdeçal asırlardır cilt bakım maskelerinin vazgeçilmez bir malzemesi olmuştur. Cildin renk dengesini korur, besler ve daha pürüzsüz bir görünüm elde etmeye yardımcı olur. Bu maske için yarım çay kaşığı limonsuyu, yarım çay kaşığı kadar zerdeçal ve yulaf güzelce karıştırılır. Hazırlanan bu karışım cilde masaj yaparak yavaş yavaş sürülür. Bu şekilde 20 dakika bekledikten sonra cilt ılık su ile durulanır.

Yumurta Maskesi

Yumurta cildin nem dengesinin korunması, daha pürüzsüz ve yumuşak bir cilde sahip olmak için oldukça önemli bir besindir. Bu maske için bir adet yumurta güzelce çırpılır ve içerisine sırasıyla 2 damla lavanta yağı ve birkaç damla limonsuyu eklenir. Malzemeler karıştırıldıktan sonra cilde masaj yaparak uygulanır. 10-15 dakika bekledikten sonra cilt ılık su ile durulanır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git