Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maske Tarifleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maske Tarifleri

Beslenemeyen, dış etkenlere maruz kalan ciltler akne, sivilce gibi cilt sorunlara neden olur. Kırışıklıklar ve genişleyen gözenekler de cabası. Rahatsız edici birçok görüntünün yer ettiği cildi, tekrar ayağa kaldırmak gerekir.

Cilde günlük bakım yapılması gerekliliği düşünüldüğünde, pürüzsüz bir cilt garantisi veren cilt bakım ürünleri, biraz pahalı olabilir. Bazı ürünler de kimyasal katkı ilaveli olduğundan, cilde zarar verebilir. Tam da burada evde hazırlanması kolay organik maske ve losyonlar imdada yetişir.

Bal ve Yumurta Maskesi

Cildi nemlendiren ve anti-bakteriyel özelliği sayesinde cildin gözeneklerini temizleyen bal, daha sıkılaştırıcı formu ve protein destekli özelliği ile yumurta.

  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 adet yumurta akı

İkisinden elde edilen karışım, yüze maske şeklinde uygulanır. 20 dakika bekletildikten sonra, cilt soğuk su ile yıkanmalıdır.

Limon ve Hindistan Cevizi Yağı

Bitkisel yağlar içinde cilt bakım kategorisinde liste başı diyebileceğimiz Hindistan cevizi yağı ile C vitamini zengini limonun bir araya gelmesi ile kendinden emin ve güçlü bir cilde kavuşmak mümkün.

  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı

Elde edilen karışım, yüzün tamamına uygulanabilir. Bekleme süresi 30 dakikadır. Pürüzsüz bir cilt için her gün 1-2 kez uygulanmalıdır.

Peeling

Ölü hücrelerin, sivilce lekeleri ve siyah noktaların ciltten arınmasını sağlayan peeling, zeytinyağına eşlik eden çeşitli malzemeler ile yapılabilir. Kuru ciltler, ölü deriler ve kırışıklıklar için etkilidir.

  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı toz şeker

Karışım, yüz ve boyun bölgesine masaj şeklinde uygulanabilir. 5-1 dakika sonra dairesel hareketlerle cilt su ile durulanır. Zeytinyağlı bu cilt maskesi haftada bir kez yapılmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git