Pırlanta Yüzük Alırken Sertifika Seçimi

Pırlanta Yüzük Alırken Sertifika Seçimi

Eğer tektaş yüzük satın almak istiyorsanız öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, yüzüğün sertifikalı olmasıdır. Bu sertifika mutlaka uluslararası sertifikalı pırlanta olmalıdır. Bu sayede yüzükte kullanılan oldukça değerli pırlanta taşının bağımsızlık ve güvenilir sertifikalı laboratuvarlarından onaylanmış olduğunu ve taş kalitesinin tarafsız şekilde değerlendirilmiş olduğundan emin olabilirsiniz. Pırlanta yüzük için mutlaka sertifika ve onayın yapılmış olması ve bunun uluslararası standartlarda olması gerekir. GIA, HRD, AGS, IGL, EGL, elmas endüstrisinin önde gelen derecelendirme kuruluşlarıdır.

Uluslararası Sertifikalı Pırlanta Özellikleri Nelerdir?

Uluslararası sertifikalı pırlantasatın alırken öncelikli olarak iki önemli sertifika ön plana çıkar. Bunlar; HRD sertifikalı pırlanta,GIA sertifikalı pırlanta olmaktadır.  GIA (Amerika Gemoloji Enstitüsü), sertifikalı tektaşlar arasında en saygın ve tanınmış elmas kategorilendirme faktörü olarak karşımıza çıkar. GIA, pırlanta satışında maddi menfaat kazanmadığı iiçin en bağımsız değerlendirme kurumlarının başında gelir. Bizler yani www.amorpirlanta.com olarak sitemiz üzerinden satın alacağınız her ürün sertifikalı olmakla beraber, tüm pırlanta ve elmaslar bu bağımsız kurumlarca değerlendirilmektedir. Ayrıca elmas ve pırlantaların değerlendirildiği unsurların başında; pırlantanın tarihi, ölçümü, kesim tarzı, elmas şekli, karat ağırlığı, derinlik, simetri, oran şeması, kesim derecesi (mükemmel, çok iyi, iyi, kötü), renk derecesi (D’den J’ye kadar), netlik derecesi (IF, VVS1, VVS2, VS1, VS2, SI1, SI2), tüm lekeleri ortaya koyan elmas grafiği, lazer yazı (varsa), güvenlik özellikleri ve genel yorumlar bakımından inceler ve değerlendirir. GIA, en öznel ölçekler ile derecelendirme yaptığı için oldukça titiz ve itibarlı bir yapıya sahiptir. GIA’nın yüksek itibarı, kanıtlanmış tutarlılığı ve başarılı geçmişi sayesinde kaliteyi tarafsız olarak ortaya koyar. Bir diğer önemli sertifika olan HRD ise 1973 senesinde Belçika’da kurulmuş olan ve merkezi Avrupa olan bir elmas derecelendirme kuruluşudur. HRD’nin Elmas Sertifikasyon Laboratuvarı, Bağımsız Elmas Konseyi tarafından sağlanan “Cilalı Elmasların Sınıflandırılması için Uluslararası Kurallar”da belirtilen koşullar geçerlidir. Bu sayede de herhangi bir distribütör ve alıcı tarafından kanıtlanmış ve kabul edilen dünya çapındaki yani uluslararası uygulamaları takip ederler.

Uluslararası Sertifikalı Pırlanta İçin Neden Amor Pırlanta?

Amor Pırlanta, ürün çeşitliliği ve kalitesi bakımından sertifikalı ve deneyimi ile ön plana çıkan ve alanında lider konumda olan firmaların başında gelmektedir. Sipariş edilen her ürün için sertifika ve garanti mevcut olurken, şık tasarımlı kutusu ile beraber, kapınıza kadar gönderiliyor. Sertifikalı ve kaliteli ürünler dışında iade ve değişim hakları da saklı tutularak 12 ay boyunca, bakım ve yenileme garantisi de mevcut olarak sizlerle buluşturuyor. En güzel günlerinizin şahidi olarak Amor Pırlanta’yı seçmeniz yarı yolda kalmamanızı ve temiz başlangıçlar yapmanıza yardımcı olacaktır. 3 iş günü içerisinde sizler için özel hazırlanmış ürünün gönderimi adresinize kadar ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git