Pirinç Suyunun Cilde ve Vücuda Faydaları

Pirinç Suyunun Cilde ve Vücuda Faydaları

Pirinçleri beklettiğiniz suyun veya haşladığınız suyun vücut ve cilt için ne kadar faydalı olduğunu biliyor muydunuz?

Farklı tarifler ile uğraşıp kendinizi boşuna yormayın, elinizin altında sürekli bulunan pirinç istediğiniz sonuçlar için yardımınıza yetişecektir. Uzak doğulu kadınların sağlık ve cilt bakımı için en fazla kullandıkları ürün dür. Şimdi pirinç ve pirinç suyunun bazı faydalarını sıralayalım.

Pirincin içindeki nişasta, amino asit ve mineral kaynağıdır. Gün içinde bir bardak pirinç suyu  içilirse bağırsak problemlerine iyi gelecektir.  Lif bakımından zengin olan pirinç suyu sindirimi düzenler ve kabızlığa iyi gelir.

Cilt ve saç bakımı için gerekli olan b vitamini içerir. Saçlara parlaklık ve ışıltı verir. Pirinç suyu saçın doğal rengini korur ve saçların beyazlamasını engeller. Cilt için pirinç suyunu tonik olarak kullanabilirsiniz. Hazırladığınız pirinç suyunu 3 günden fazla kullanmayın mümkün oldukça taze hazırlayarak kullanmaya çalışın. Pirinç suyu, ciltte yeni oluşmak üzere olan kırışıkları giderir. Diğer kırışıkların zamanla açılmasını sağlar, cilde parlaklık ve canlılık veriri ayrıca doğal bir nemlendiricidir. Antioksidan içerdiğinden dolayı güneşin cildinizde yaratmış olduğu deforme ve çeşitli zararlı etkileri yok etmekte oldukça faydalıdır. Pirinç nişastası karbonhidrat içerdiği için tam bir enerji deposudur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git