Pijama Özgürlüğü

Pijama Özgürlüğü

Hamilelik dönemi özellikle bir kadının başından geçen en zor dönemlerden bir tanesidir. Çok güzel bir sonucu olsa da bu dönem öyle zor bir dönemdir ki birçok kadının gözünü korkutmaktadır. Özellikle günümüzde birçok kişi bu dönemden geçeceğini düşünüp çocuk yapma hayallerinden vazgeçmektedir. Ancak yine günümüzde anne adaylarının bu dönemlerini kolaylaştıracak sağlık adına ürünler çıkmaktadır. Doktorları tarafından birebir takip edilen anne adayları zaten bu dönemde fazlasıyla kolay geçirmektedir. Fakat öyle ki bu dönemde hamile adaylarına özel giyim ürünleri çıktığı gibi hamile pijama ürünleri de çıkmaktadır. Anne adayları bu pijamalar sayesinde kolay bir şekilde uykusunu uyuyabilmektedirler. Anne adaylarının bu dönemde giydiği ürünler kendi rahatlığı için oldukça önemlidir. Çünkü anne adayları rahatsa bebek de rahat olacaktır. Bu ikilinin rahatlığı bebeğin sağlığını getirmektedir. Bebeğin sıkışması anne adayı için de bebek için de oldukça kötü sonuçlar oluşturabilir. Özellikle bu pijamalar gece uyurken sizi rahat ettirmektedir. Uyurken rahat etmeniz sizin sağlığınızı da olumlu yönde etkiler. Ayrıca kilo alımından sonra değişecek olan gardırobunuza bir pijama eklemeniz sizin rahatlığınız açısından da oldukça önemli bir adım olacaktır. Sadece uyurken değil gün içinde giymiş olacağınız hamile giyim ürünleri de rahatlığınız adına büyük bir önem taşımaktadır. Her yönden kendinize dikkat etmeye özen göstermelisiniz.

Anneliğin zorluğu hamilelik döneminde başlıyor ancak hamilelik dönemi bittikten sonra zorluklar bitmiyor. Çocuğun doğmasını başlı başına zor bir sürecin başlangıcı anlamına geliyor. Ancak bununla sınırlı değil. Anne adaylarının doğumdan sonra yaşadığı dönem olan lohusalık dönemi de hamilelik döneminin en önemli olaylarından bir tanesi. Özellikle baba adayları tarafından göz ardı edilen bu dönem anne adayları için fazlasıyla zor geçmektedir. Hormonal değişimlerin yanı sıra depresyona kadar birçok şey yaşayan anne adaylarının bu dönemde yanında bulunmak baba adaylarının en önemli görevlerinden bir tanesidir. Bu dönemde kendini iyi hissetmek annenin sağlığı için oldukça önemlidir. Bebeğe dikkat edilmesinin yanı sıra anneye de dikkat edilmesi gereken bir süreç olan lohusalıkta baba adayı iki taraf için de elinden gelenin en iyisini yapmalıdır. Bu dönemde anne adayı için özellikle en önemli konulardan bir tanesi ise uykudur. Nasıl uyuduğu veya rahat uyuyup uyumadığı oldukça önemlidir. Öyle ki bu döneme özel anne adaylarına lohusa pijama ürünleri daha üretilmiştir. Hamilelik ürünlerinden biraz daha farklı olan bu pijamalar sayesinde rahat edebilirsiniz. Yapısı sayesinde de terleme ve üşümenizi de engelleyen bu pijamalar çocuğunuzu kolay emzirebileceğiniz bir de emzirme haznesine sahiptir. Bu hazne sayesinde üstünüzü giy çıkar yapmanız gerekmez.

Uyku anne için en önemli konulardan bir tanesidir. Annenin iyi uyuması sağlıklı olması bebeğin de sağlıklı olması anlamına gelebilmektedir. Çünkü anne sütüyle beslenen bebekler bu dönemde annenin sütüne sürekli ihtiyaç duyarlar. Uyku sıkıntısı çeken anneler için süt üretimi daha zor olabilmektedir. Ayrıca stresli de olabilir. Pijama ürünlerinin yanı sıra bu dönemde lohusa gecelik ürünleri de bulunmaktadır. Bu ürünler arasından size hangisi daha uygunsa veya rahat edeceksiniz onu seçebilirsiniz. Birçok marka ve modeli bulunan bu ürünler annenin rahat etmesini ve hastalıktan uzak tutulmasını sağlamak için üretilmektedir. Pamuksu bir yapıya sahip olan ürünler yaz kış üşüme veya terlemeyi önleyecek bir yapıya sahiptir. Lohusalık döneminde evinize gelen misafirlere de bu ürünlerle şık görünebilirsiniz. Ayrıca sürekli üstünüzü giy çıkar yapmanızı gerektirmez. Emzirmenizi de emzirme haznesinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git