Piezo Burun Estetiği

Piezo Burun Estetiği

Burun estetiği yaygınlaştıkça hasta için avantajlı yeni teknikler de ortaya çıkmaya devam ediyor. Özellikle ameliyattan kaynaklanan, geçici olsa da korkuya neden olan yan etkiler gün geçtikçe azalıyor. Piezo burun estetiği, estetik ameliyatlarda ortaya çıkan yeni yöntemlerden biri.

Klasik burun estetiklerinin bazılarında burun kemiğine müdahale etmek gerekir. Şiddetli eğrilik ve kemer problemi varsa kemik törpülenir ve içe doğru eğimli hale getirilir. Bu işlem çevre dokuları da etkilediği için işlem sırasında bir miktar kanama olur. Böylece ileriki süreçte ödem ve morluklar görülür. Ağrı ihtimali ortaya çıkar. Piezo yönteminde ultrasonik ses dalgaları ile kemiğe şekil verilir. Cihaz kemik dışındaki dokulara etki etmez. Böylece kemik çevresi zarar görmez ve kanama minimum düzeyde yaşanır. Yumuşak dokular ameliyattan kötü etkilenmez. İyileşme süreci çok daha konforlu hale gelir. Özellikle ameliyatın etkilerinden çekinen hastalar için oldukça başarılı sonuçlar verir.

Piezo Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Operasyon klasik ameliyata benzer gelişir. Genel anestezi kullanılır. İhtiyaca göre burun içinden veya burun deliklerinin kenarından kesiler açılır. Gerekli noktalara müdahale edilir. Kemik şekillendirileceği zaman piezo cihazı kullanılır. Cihaz sadece kemik üzerinde çalışır. Ultrasonik ses dalgalarının titreşimleri kullanılarak kemiğe istenen şekil kazandırılır. Ardından burun kapatılır ve hasta uyandırılır. Bu sayede iyileşme süreci çok daha kısa ve rahat atlatılır. Morluk ve şişlikler diğer işlemlere göre daha az ortaya çıkar. Ağrı ihtimali düşer. Ameliyattan sonra burun deliklerine silikon tampon yerleştirilir. Bir hafta kullanılması gereken bu materyal, nefes almada bir soruna neden olmaz. Piezo burun estetiği ile diğer işlemlere göre daha kısa sürede sosyal hayata dönmek mümkün olur. Dinlenme ve iyileşme süreci çok daha kısa sürede tamamlanır. Hasta ameliyatın etkilerini daha çabuk görür.

Nerede Piezo Burun Estetiği Yaptırabilirim?

Diğer burun estetiklerinden farklı olarak özel bir cihaza ihtiyaç duyulduğu için piezo burun estetiği her merkezde yapılamaz. Ameliyatı gerçekleştirecek uzman ekibin bu işlem için deneyimli olması da hasta için avantajlı olur. Doç. Dr. Ozan Seymen ve uzman ekibi piezo burun estetiğini başarıyla gerçekleştirmektedir. Burun estetiği düşünüyor ve ameliyatın etkilerinden çekiniyorsanız, iletişime geçebilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

https://www.ozanseymen.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git