Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Öksürükle baş etmek oldukça zordur. Boğazımızda ortaya çıkan kuru öksürük, bir hayli canımızı sıkabilir. Ancak, öksürük problemini ortadan kaldıracak en etkili yöntem, bol sıvı tüketmek olacaktır.

Öksürüğe iyi gelen ve kısa sürede öksürüğün geçmesini sağlayacak bir diğer yöntem, bulunduğumuz yeri iyi şekilde havalandırmaktır. Ortam ne kadar havadar olursa o kadar rahatlarız ve öksürüğümüz kısa sürede geçer.

Öksürüğe iyi gelen birçok bitki çayı ve karışımlarda mevcuttur. İlaç kullanmak yerine bitkisel çayları tercih ederek öksürüğümüze şifa bulabiliriz.

1 çay kaşığı karabiber ve balı karıştırarak günde bir kaşık tüketmeniz halinde boğazınız rahatlayacaktır. Yaptığınız bu karışımın üstüne süt de içerseniz öksürüğünüzden eser kalmayacaktır.

Bir diğer karışım ise, bir yemek kaşığı dut pekmezinin içerisine göz kararı karabiber atarak yemeniz halinde boğazınız son derece rahatlayacaktır.

Öksürüğe iyi gelen bitkiler içerisinde, ıhlamurun etkisi oldukça fazladır. Ihlamur, ayva yaprağı ile kaynatılır ve içilirse öksürüğe oldukça iyi gelecektir.

Öksürüğe iyi gelen bitkilerden kekik de suyla karıştırılır ve bal eklenerek kaynatılıp içilirse faydasını görebilirsiniz. Bunun yanında, nişastanın su ile kaynatılarak bal ve pekmezle tüketilmesi boğazımızı rahatlatacak ve öksürüğümüzün geçmesine yardımcı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git