Nemlendirici Kremler

Nemlendirici Kremler

Nem, esnekliğini koruyan bir cildin tek sırrıdır. Neme doymuş sağlıklı cilt deri üzerinde ki gerçekleşmiş olan su kaybını dengelemeye yardımcı olur. Cildimiz de bulunan su miktarı korunamayıp azalırsa, vücut önemli ölçüde nem kaybeder. Bunun birçok önemli nedeni vardır. Bu nedenler ikiye ayrılır. İçsel ve dışsal nedenlerdir. Olumsuz hava şartları, klima, çıplak el ile deterjan kullanımı dışsal nedenlerin başında gelenlerdir. İçsel nedenlerin başında gelen sebep ise yaşlanmadır.

Nemlendirici kremler çok değerli cilt bakım ürünlerinin başında gelmektedir. Bu kremler ilk aşamada cildin üzerinde incecik bir yapı oluşturur. Bu sayede ise ciltteki suyun buharlaşmasına engel olur ve cilt ulaşması gereken nem seviyesine ulaşmış olur. Cildimiz özellikle kış mevsiminde ki soğuk havadan dolayı cansızlaşır, yaz mevsiminde ise terlemeyle oluşan su kaybı sayesinde nemini kaybeder. Bunlara karşı da en etkili yöntem nemlendirici kremlerdir. Fakat bu kremlerin doğru bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Doğru şekilde uygulanmadığı takdirde cildimiz istediğimiz güzellikte gözükmez.

Birçok kadın nemlendirici krem kullanmanın faydasını bildiği halde bunu nasıl kullanacağını veya nemlendiricinin yanında başka ne yapması gerektiğini bilmez. Bu süreçte en önemli şey vücudun günlük su ihtiyacını karşılamaktır. Bunu karşılamadığınız sürece yaptığınız nemlendirici krem uygulamasının kesinlikle hiçbir faydası olmayacaktır. Nemlendirici kremler vücudunuzun doğal yapısına uyum sağlasa da kesinlikle su içmenin yerini tutamazlar. Bu önemli detayın ardından nemlendirici krem sürmede yapılan yanlışlara değinelim. Nemlendirici krem kesinlikle sert hareketlerle uygulanmamalıdır. Genellikle bu şekilde deriye çok daha iyi etki edeceği düşünülür. Fakat bu oldukça yanlış bir harekettir. İstenen sonuca ulaşılmadığı gibi nemlendirici kremde boşa gider. Yapılan bu yanlış harekette derinin erken yaşlanmasına yardımcı olur.

Nemlendirici kremi doğru bir şekilde sürmek bütün bu olumsuzlukları ortadan kaldıracaktır. Öncelikle nemlendirici kremler parmaklarınızla bir miktar almalı ve ellerinize, yüzünüze veya vücudunuza doğru bir şekilde nazikçe dağıtmalısınız. Evet, bu işlemi yaparken yumuşak ve nazik hareketler önemlidir. Kremi yavaş hareketler ile uzun süreli bir şekilde iyice yedirmelisiniz. Bu masaj sayesinde kan dolaşımınız desteklenir ve nemlenmesine yardımcı olur. Bu uzun süre cildin kremden nemini alması için yeterli olacaktır. Sonrasında ise tıkanıklık oluşmadan nemlendirici krem gözeneklerin doldurulmasında fayda sağlayacaktır.

Vücudunuzun tamamını nemlendirmek önemlidir. Nemlendirici kremler kuru cilt tiplerinde ve kuru olan bölgelerimizde oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Nemlendirici kremler mutlaka temiz ve nemli cilde uygulanmalıdır. Nemlendirici krem sürmek için en uygun zaman banyo veya duş sonrası zamanlardır. Çünkü cilt temizlenir ve gözenekler açılır. Ayrıca cildin üst katmanına daha fazla nemlendiricinin ulaşmasına yardımcı olunmuş olur. Böylece cildiniz eski halinden çok daha yumuşak olur ve nem dengesini korur.

Nemlendirici kremleri özellikle dirseklere, dizlere ve topuklara uygulamanız önemlidir. Çünkü bu bölgeler cildin en kuru bölgeleridir. Burada da yine aynı şekilde ovma işlemine devam ederek uygulayın. Bunun dışında baldırlarımız da o bölgede yeterli yağ bezi olmadığı için kurulaşma oluşacak bölgelerimizdendir. Buraya da ekstra nemlendirici krem uygulanması gerekmektedir.

Amacınız nemli ve tertemiz bir cilt ise bu uygulamayı yaparken kesinlikle aşırıya kaçmaktan kaçınmalısınız. Kullanılacak krem miktarı çok iyi ayarlanmalı. Bunun dışında kullanılan nemlendirici kremin markası da çok önemli bir faktördür. Çünkü sağlığı çok ciddi şekilde etkiler. Markasız ve kalitesiz ürünler kullandığınız takdirde hiçbir faydası olmayacağı gibi cildiniz de zarar görür. Bu yüzden güvendiğiniz kaliteli markaların nemlendiricilerini tercih etmeli ve onları kullanmalısınız.

https://www.dermoeczanem.com/nemlendirici-onarici

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git