Nasırlı Ayaklar İçin Öneriler

Nasırlı Ayaklar İçin Öneriler

Çoğu insanın en büyük ayak sıkıntılarından biri olan nasır, gün geçtikte ağrıları ile daha çok çileden çıkartıyor. Ayaklarda nasırların oluşmasına davetiye çıkaran etken ise gün boyu ayakta kalmak ve aşırı nemlenmeden oluşur. Yoğun gün içerisinde sürekli ayakkabı içerisinde kalan ve terleme sonucu ayakta nasır çıkması ve türlü ayak hastalıkları oluşmaktadır. Nasırlı ayak için bakımına dair önemli bilgileri sizler için hazırlayıp derledik.

 

 

Nasırlı Ayak Bakımı İçin Önemli Bilgiler

Önemli ayak hastalıklarından biri olan nasırlı bir ayağa sahipseniz giyeceğiniz çorap ve ayakkabıları iyi seçip kullanmalısınız. Çeşitli mağazalarda sırf ucuz veya indirimli diye her ayakkabıyı satın almaktan çok tamamen hafif, yumuşak ve ortopedik olarak üretilen ayağa eşit miktarda yük dağılımı yapan ayakkabılar tercih etmenizde oldukça fayda var.

Nasır tedavilerinden biri olan ve bitkisel yollarla yapılan badem yağı ayaktaki nasırları yumuşatarak ayaktaki nasırların hızlıca iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Badem yağı ile nasır bölgesine yapılan hafif masajlar ayaktaki nasır ağrılarını kestiği ve hızlıca yumuşatarak iyileştirdiği gözlemlenmiştir.

Ayaklardaki aşırı nemlenmeden oluşan nasırların önüne geçmek için günlük olarak 3 adet çorap değişiminde bulunmanız nasırlarınızın yoğunlaşmasına engel olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git