Mutfak Tezgahı Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyim

Mutfak Tezgahı Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyim

Genç kadınlar ve ev hanımların oturma odasından çok vakit geçirdiği mutfağı istedikleri gibi dekore etmek istiyorlar. Mutfak içerisinde dolaplar ve masanın yanı sıra üçüncü önemli bi unsur mutfak tezgahıdır seçimi olmalıdır. Mermer, paslanmaz çelik, granit ve seramiğin mutfak tezgahı seçiminde önemi fazladır. Tezgah taşının çeşidini önceden karar vermenizi öneriyorum. Artı ve eksilerini inceledikten sonra sizin mutfak modelinize uygun taş çeşidine kendiniz karar verebilirsiniz.

Mutfağın dekorunu yenilemeye karar verdiğiniz zaman en önemlisi mutfak tezgahı seçimidir. Tezgah taşının cinsi yanı sıra diğer önemli hususlar ise rengi ve modeli önem taşıyor. Tezgah taşı mutfağınızın dekorasyonu ile birleşmelidir. Mutfağınızın stil sahibi olabilmesi için mutfağınızda bulunan halıya kadar düşünmelisiniz. Örneğin, mutfağınızda bulunan dolapların öne çıkmasını istediğiniz zaman tezgah taşını sade renklerden yana tercih etmelisiniz. Dolapların aksesuarlarını ise daha ilgi çeken şekillerden seçmeye özen gösterin.

Mutfak tezgahı seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise kolay temizlenmesi ve asitlere karşı dayanıklı olmasıdır. Lekelenme yapan mutfak taşları zor temizlendiği için ev hanımlarının kabusu oluyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git