Mutfak Aydınlatması İçin Öneriler

Mutfaklar evde en fazla kullanılan ve dikkat çeken mekanlardan biridir. Mutfak dekorasyonunda akla ilk olarak kullanışlı dolaplar gelse dahi mutfaklarda en dikkat edilmesi gereken detaylardan birisi ise aydınlatmadır. Peki, mutfak aydınlatmasında dikkat edilmesi gereken püf noktaları nelerdir?

Eğer mutfağınızın aydınlık ve ferah olmasını istiyorsanız cam dolapları kullanmanızı öneririz. Çünkü; cam dolaplar ışığı direkt yansıtarak mutfağınızda daha ferah bir ortam yaratacaktır. Bununla beraber koyu renk dolaplardan kesinlikle uzak durmanızı öneririz.

Yemek masanızın üzerinde mutlaka bol ışık veren bir aydınlatmayı tercih edin. Böylelikle yemeklerinizi iç açıcı ve ferah bir ortamda hoş sohbetler yaparak yiyebilirsiniz.

Eğer mutfağınızda vakit geçirirken sakin bir ortam isterseniz dolap veya masalarınızın üzerinde gömme ışıkları kullanabilirsiniz. İstemediğinizde fazla aydınlatıcı olan ışıkları kullanmayarak yalnızca farklı renklere sahip loş ışıklandırmalarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git