Mükemmel Yaz Makyajı İçin Ne Yapılmalı?

Mükemmel Yaz Makyajı İçin Ne Yapılmalı?

Birçok bayan yaz aylarının makyaj inceliklerini bilmedikleri için makyaj tazelemekle çok vakit kaybeder. Yazın sıcak günlerinde de kalıcı makyajlar yapabilirsiniz, etkileyici, seksi, ve güzel görünmek için yaz makyajını nasıl yapabileceğinize bir bakalım.

Canlı ruj
Dönemin en canlı en göz alıcı rujunu kullanın, yaz hareketliliğine uygun parlak rujunuz ile ve elmacık kemiklerinizde kullanacağınız bronz bir allıkla harika görüneceksiniz.

Pembe allık
Cildinizi güzelce nemlendirdikten sonra cilt renginize uygun açık pembe bir allıkla daha doğal ve ışıltılı görünürsünüz.

Güzel bir ten rengi yakalamak için, her zaman renkli nemlendiricileri tercih edin veya nemlendiriciniz çok az miktarda bronzlaştırıcı içermeli.

Şeftali rengi allık
Bronz makyaj istiyorsanız, bronz fondöten veya pudra uyguladıktan sonra, elmacık kemiklerine uygulayacağınız allık, şeftali tonlarında olmalı, böylece daha göz alıcı görüneceksiniz.

Maskara
Sıcakta ve suda akma riskine karşı suya dayanıklı ürünleri tercih edin.

Pudra
Gün içerisinde bronz tonlarında pudra kullanarak doğal biri görünüm, akşam yemeğindeki makyajınızda ise ışıltılı pudra kullanarak daha canlı ve enerji dolu görünebilirsiniz.

Gözler
Gözleriniz ile farklılık yaratarak gözleriniz ön planda olsun istiyorsanız, eyeliner’inizi çektikten sonra, simli göz farına batırdığınız fırça ile çektiğiniz eyeliner’in üstünden geçin.

Farlar
Havuz kenarına veya plaja giderken, günlük farınızın yerine daha saydam olan ve suda akmayan beyaz veya fildişi tonlarında sedefli far kullanın.

Nemlendirici
Vücut nemlendiriciniz yaz gibi koksun, meyve kokulu nemlendiriciler tercih edin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git