Modanın Değişmeyen Kuralları

Modanın Değişmeyen Kuralları

Her zaman şık ve tarz sahibi olmayı kim istemez. Bunun zor ve pahalı bir durum olduğunu düşünebilirsiniz. Aslında çok küçük detaylarla siz de her zaman şık olabilirsiniz.

Her yıl moda olan kıyafetler, ayakkabılar ve aksesuarlar olsa da her parça herkese yakışmaz veya uymayabilir. O nedenle modanın değişmeyen kurallarına dikkat etmek önemlidir.

Renk
Tek renklilik kurtarıcı bir faktör olabilir. Baştan aşağıya aynı renkte giysiler giyerseniz, bölünmemiş bir çizgi illüzyonu sunmuş olursunuz. Bu da sizi ince gösterir ve kusurları kapatır. Siyah, lacivert, gri ve bordo tonları başlıca renk seçeneklerindendir.

Bedeninize Uygun 
Vücudunuza çok büyük veya çok küçük gelen giysiler, sizi olduğunuzdan daha fazla kilolu gösterir. Bu nedenle kendi bedeninizde uyan giyseleri tercih etmelisiniz.

Yapışkan Yerine Akışkan
Giydiğiniz kumaşlar üzerinize asla yapışmamalı. Jean gibi sert kumaşlar kusurları saklarken, poplin ve keten gibi kumaşlarda fazlalıklar çıkabilir. Çok ince kumaşlar ise çok tehlikelidir. Hem içinizi gösterebilir, hem de vücuttaki kusurları hemen ortaya serer. Dökümlü kumaşları tercih etmeniz en doğru tercih olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git