Modada Renk Uyumları

Modada Renk Uyumları

Modaya uygun olarak giyinmek isteyenlerin, yalnızca giysi parçalarını seçmeleri yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda modada renk uyumları konusunda deneyimleri ve fikirleri kazanmak isteyenler için bu yazımızda gerekli detayları aktarmaya devam edeceğiz. Kıyafetlerinizi seçerken veya kombinlerinizi hazırlarken modada renk uyumları hakkında gerekli bilgilere sizler de ulaşmış olacaksınız.

 

 

 

Modada Renk Kategorileri

Nötr Renkler
Siyah, beyaz veya gri gibi nötr renklerden olan tonları seçerek sizler de her kombine uyumlu parçalara sahip olabilirsiniz. Her koşulda kabul edilen ve muhteşem bir uyumu sağlamakta olan nötr renkler sayesinde doğru tercihlerinizi yapmış olacaksınız.

Sıcak Renkler
Pembe, sarı, turuncu veya kırmızı gibi sıcak renkler arasından kombinlerinize uyum gösterecek olan tercihleri yaparak sizler de doğru bir adım atabilirsiniz.

Soğuk Renkler
Lacivert, yeşil, turkuaz gibi tonlar ise soğuk renkler olarak adlandırılmaktadır.

Sizler de kombinlerinizi yaparken fazla renk karmaşasına neden olmamak için en fazla 3 renkten oluşan tercihleri yapmalısınız. Böylece modada renk uyumları ile ilgili kararlarınızı net bir şekilde verebilirsiniz.

Bazen seçeceğiniz birbiriyle zıt renklerin de iyi bir uyumu yakalamanızı sağlayacağını unutmamalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git