Moda ve Kadın

Moda ve Kadın

Kadınlar Burada” sloganı ile modayı takip eden tüm kadınları davet eden Alemi Kadın; giyimine, cildine, sağlığına, kısacası güzelliğine önem veren kadınların buluşma noktası olmaya devam etmektedir.

Türk Ünlü Stilleri

Son dönemlerde kadınlar için revaçta olan konulardan biri ünlü Türk kadınlarının; nasıl giyindiği, nasıl süslendiği, ne taktığı, ne kullandığı gibi trend haline gelmiş olan Türk Ünlülerinin Stilleri’ni takip ederek en yeni ve güncel haliyle kendilerine uyarlamalarıdır.

Bu ünlü Türk kadınlarına örnek vermek gerekecek olursa; gözlerimi ilk başta dizilere, filmlere çevirmemiz gerekir ki çünkü birçok kadın dizi oyuncusu için özel olarak çalışan modacılar bulunmaktadır. Bu konuda verilebilecek onlarca örnek oyuncu bulunmaktadır ancak bizim tamamından burada bahsetmemize imkân yoktur. Bunlardan son zamanlarda en çok beğenilenlerin birkaçından bahsedeceğiz.

Çılgın Dershane Üniversite yapımında Meryem; Hayat Ağacı dizisinde Selen Karahanlı; Çalıkuşu dizisinde Feride; Güneşin Kızları dizisinde Selin; Aşk Laftan Anlamaz dizisinde Hayat, rollerini canlandıran Türk ünlü Hande ERÇEL, stiliyle tüm genç kızlara örnek olmaktadır.

Kiralık Aşk dizisinde Defne karakterini oynayan Türk ünlü Elçin SANGU da bir diğer önemli moda öncüsü ünlüler arasında sayabileceğimiz bir isimdir.

Öte yandan son zamanlarda oyuncu Burak ÖZÇİVİT ile evliliği ile gündemden düşmeyen ünlü oyuncu Fahriye EVCEN, koton reklamı gibi önemli marka tanıtım filmlerinin yüzü olması nedeniyle de modayı takip eden kadınların gözlerini üzerine çevirdiği ünlülerden sayılmaktadır.

Tabiki bu saydığımız isimlerden çok daha fazla takip edebileceğiniz şık kombinler ile sizlere örnek model olabilecek birçok Türk Ünlü Stilleri bulunmaktadır.

Güzellik

Güzellik, kelime anlamı olarak estetik olanın beğenildiği, insanda; bir duygu, coşku, hoşlanma duygusu ortaya çıkaran niteliğe denilmektedir.

Felsefi görüşlerden birine göre ise güzellik kendiliğinden ortaya çıkmaz, birilerinin ya da birşeylerin onu ortaya çıkarması gerekmektedir. Doğal bir güzelliğin ortaya çıkması için genelde birilerinin onu betimlemesi gerekir.

Elbette her insanın güzellik algısı birbirinden farklılık gösterir ki güzellik, moda gibi kavramların ortaya çıkmasında da bu farklılıklar sayesindedir.

Konfüçyüs, “Herkes göremese de her şeyde güzellik vardır.” diyerek bu algı farklılığından bahsetmiştir.

Tüm bu anlatılanlardan yola çıkarak her kadının genel güzellik kavramlarına uygun şekilde güzelleşmesini sağlayacak olan Cilt Bakımı, Makyaj, Saç Bakımı, El Ayak Bakımı, Saç Modelleri, Vücut Bakımı, Dövme Modelleri gibi konularda çok kaliteli bilgiler veren Alemi Kadın’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git