Mobilya Seçiminin Püf Noktaları

Mobilya Seçiminin Püf Noktaları

Yeni evlenecekler veya evini yenileyecekler için mobilya en önemli dekorasyon unsurudur. Doğru mobilya seçimiyle dekorasyondaki stilinizi bir anda değiştirebilir ve farklılığınızı yaratabilirsiniz. Mobilya seçiminin püf noktaları nelerdir?

Marka Güvenilirliği ve Satış Sonrası Hizmet

Alınan mobilyanın, tüketicinin sağlığına ve güvenliğine önem veren bir üretim yapan güvenilir markalardan olmasına öncelikle dikkat edilmelidir. Ayrıca firmanın satış sonrası servis hizmeti ve yedek parça desteğine de dikkat edilmelidir.

Ergonomik Bir Mobilya Olmalı

Tercih edilen mobilya tasarımlarında, ergonomi aranan özelliklerin en başında olmalıdır. Özellikle ofis mobilyası ve ev mobilyası çeşitlerinde,fonksiyonel ve yer kaplamayan özelliklere sahip olanlar tercih edilmelidir.

Mekan ve Mobilya Büyüklüğü Orantısına Dikkat Edilmeli

Özellikle yeni evlenecek çiftler mobilya satın alırken mobilyaları beğendikten sonra evlerinin ölçüsünü dikkate almayabiliyorla. Küçük odalara seçilen büyük mobilyalar çok fazla sorun oluyor ve dekorasyonda da istenilen sonuca ulaşılamıyor.

Sağlığa Zararlı Kimyasallar İçermemeli

Mobilyanın yapımında kullanılan malzemelerin sağlığa zararlı olan kimyasallar içermemesine özellikle dikkat etmek gereklidir. Tutkallar buna uyan en önemli örneklerdendir.

Ahşap Kalitesi Önemli

İşçiliğin kalitesi, mobilyanın türü ve tarzına göre seçilen ağaç tarzı değişkenlik göstermektedir. Kıllanılan ahşap ve ağaç türü mobilyaların kullanım tarzına ve ömrüne etki etmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git