Mezuniyet Gecesine Özel Topuz Saç Modelleri

Mezuniyet geceleri, çok uzun süredir düzenlense de eğitime daha da önem verilen, son zamanlarda daha da önemli oldu. Yeni bir başlangıcın, büyümenin ve başarının gösterildiği ve genç kızların birbirleriyle yarıştığı görkemli bir podyumdur. En güzel kıyafetler alınır, hatta aylar öncesinden dikilir. Saç modelleri düşünülür. Elbiseyi göstermek için en çok tercih edilen saç modeli topuzdur. Ama saçınızda, kıyafetiniz ve makyajınız kadar kusursuz ve şık olmalıdır.

Klasik topuz modelleri arasında yer alan dağınık topuz artık daha modern şekillerde yapılabiliyor. Katlı kesimli bir saçınız varsa, su dalgası yaptırıp, ön taraftan yoğunluğu sağa vererek, tepenize krepe attırıp, arkada kalan saçları, dağınık bir şekilde firteke ile toplatın.
Arka taraflarınız düz ve sadece önlerde katınız varsa arkadaki saçları ensede maşa yaptırarak, çok dağınık olmayacak şekilde toplatın. Ortadan ayrılmış katlı kesimli saçlarınızın sadece uçlarını geriye doğru maşa yaptırın. Farklı bir model olarak saçlarınızı komple maşa yaptırıp, geriye doğru önler bombeli kalacak şekilde, arkaya dağınık topuz yaptırın. Dağılmaması için bolca sprey sıktırın. Bunun için büyük küpeler kullanın.

Saçlarınız düz kesim ve uzunsa, saçlarınızın ortadan ikiye ayrılmış bir şekilde arkada yuvarlak bir topuz yaptırın. Bunun için önleri komple spreyleyip yapıştırabilir ya da önleri hafif gevşek bırakıp, alttan bir tutam saçı düz fönlü serbest bırakıp, üstte yuvarlak bir topuz yaptırabilirsiniz.

Kahküllü modellerde ise daha sade topuzlar yaptırmalısınız. Alttan bir tutam saçınızı ayırıp, tepenize yuvarlak bir topuz yaptırın. Altta kalan kısmı kıvırarak, topuzun etrafına sardırabilirsiniz. Mezuniyet gecesinde aksesuarlarda önemlidir. Saçlarınızın önü yoğun krepeli olacak şekilde, tepenize büyük krepelenmiş bir topuz yaptırın. Üstteki krepelenmiş kısmı ortalamadan önde kalacak şekilde, çok ince taşlı ya da kıyafetinize uygun bir bant takın.
Çok kısa saçlarınız varsa ve topuz istiyorsanız. Saçlarınız geriye doğru dümdüz spreyletip, çıtçıtlı ya da postij şeklinde olan topuzları taktırıp mezuniyet gecenizín prensesi olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git