Mayo Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Mayo Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Yaz ayları kapımızda. Birçoğumuz planlarını çoktan yaptığımız tatili iple çekmeye başladık. Yaz aylarında kumsallarda, sahillerde güzel ve hoş görünmek isteyenlerimiz ise yeni sezon mayo ve bikini modellerini mercek altına almaya başladı.

Peki mayo ya da bikini seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle mayo ve bikini seçimi beden stiline uygun yapılmalıdır. Bu nedenle de mayo ve bikini alırken modeller mutlaka denenmeli, fiziği hoş gösteren modeller üzerinde aramalar yoğunlaştırılmalıdır.

Hangi bedene hangi mayo ya da bikini

  • Büyük göğüslü hanımlarımız bikini tercihinde destekli üstleri denemeli, mayolarda ise boyundan bağlı modeller yerine askılı ya da straplez kesimi seçmelidirler.
  • Küçük göğüslü hanımlarımız, boyundan bağlı mayo ya da bikini modellerini  mutlaka düşünmelidir.
  • Atletik ve geniş omuzlu bayanlar, bikini altında yüksek bel ve şort kesimli modelleri kullanabilirler.
  • Armut şeklinde beden stiline sahip olan bayanlar üzerinde üst kısmı desenli, alt kısmı sade modeller hoş durmaktadır.
  • Uzun boylu ve güzel bacaklı hanımlar, bedenlerini ortaya çıkartmak ve harika görünmek için çarpıcı renkler, ayrıca panel kesimli mayo modelleri seçebilirler.
  • Kum saati bedene sahip bayanlarımız ise oldukça özgür davranabilir, üst kısmı zarifse ince askılı ve derin dekolteli modeller içinde plajın yıldızı olabilirler.

Mayo ya da bikininin kalitesi
Yaz aylarında giyilen mayo ve bikinileri seçerken kaliteli bir model olmasına dikkat edin. Alerji  yapmayacak, cildinizi açındırmayacak ve çabuk kuruyan bir malzemeden üretilmiş bikini ya da mayolar giyinmeniz sağlığınız açısından önemlidir. Ayrıca bikini ya da mayolarınızın kolay temizlenebilen, kir tutmayan malzeme ile üretilmiş olmasını  da mutlaka göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Renkler ve desenler
Bikini ya da mayo alırken unutmamanız gereken çarpıcı renkler ile desenler, dikkatleri tamamen bedenin o bölgesine çekecektir. Dolayısıyla bikini ya da mayolarda renk veya desenlerin bedeninizin kusurlu bölgelerini vurgulayarak, itici  görünmesini sağlayacağını unutmayın. Kusurlu bölgelerde sade parçalar, bedeninizin daha zarif bölümünde ise desenli ve  açık, hoş renkli parçalar kullanabilirsiniz.

Göğüs bölgesi
Mayo ya da bikini seçiminde göğüs bölgenizin kıyafet içinde rahat olduğundan, göğüslerinizi kavradığından emin olmalısınız. Göğüs kapları, ergonomik modeller, sağlığınız açısından da son derece önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git