Maydanoz İle Cilt Lekelerine Mucize Çözüm

Maydanoz İle Cilt Lekelerine Mucize Çözüm

Maydanoz, cilt problemlerine çok iyi gelen doğal bir besin mucizesidir. Hem maydanoz tüketimi hem de maydanoz ile hazırlanacak bazı tariflerin cilt üzerine yapılacak uygulamaları ile, cilt lekelerine kolay bir şekilde veda edebilirsiniz.

Maydanoz ile hazırlanacak maskenin cilde düzenli aralıklarla uygulanması gerekiyor. Bir tutam maydanozu blender yardımı ile doğradıktan sonra içerisine 1 kaşık yoğurt ekleyin ve iyice karıştırın. Bu karışımı cilt lekelerinin üzerine sürerek 10-15 dakika bekleyin. Ardından cildinizi su ile iyice temizledikten sonra bu uygulamayı her gün, en az 1 ay süre ile yapmaya devam edin. Cilt lekeleri zamanla yok olacaktır.

Özellikle güneş etkisi ile meydana gelen cilt lekeleri için içeriden de takviye sağlanması mümkündür. Bunun için maydanoz ile su kaynatılması ve ılık halinde içilmesi önerilir. Ayrıca maydanoz sapının atılmaması ve yaprakları ile birlikte tüketilmesi de öneriler arasındadır. Cilt dokularının yenilenmesi için çok etkili olan bu besinin, kaynamış su içerisinde bekletildikten sonra, pamuk yardımıyla kompres uygulaması da cilt lekelerini giderecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git