Maskara Sürmenin Püf Noktaları

Maskara Sürmenin Püf Noktaları

Makyajın son dokunuşu olarak da bilinen maskara uygulaması, gözleri ön plana çıkarmak amacıyla kullanılır. Kirpiklerin daha dolgun ve uzun görünmesine de yardımcı olur. Kirpiklerinizde tam olarak istediğiniz görünümü elde edebilmeniz amacıyla farklı isteklerinize yönelik onlarca maskara çeşidi de bulunmakta. Örneğin uzun ve hacimli kirpiklere sahip olmayı istiyorsanız kirpikleri olduğundan daha uzun gösteren maskaralar tercih edebilirsiniz. Benzer bir biçimde 2 kat ya da daha fazla dolgunluk sağlayan maskara çeşitleri de bulunuyor.

Maskara seçiminiz kadar onu uygulama şekliniz de önem taşır. Dolgun bir görünüm elde etmeyi amaçlıyorsanız maskara uygulama aşamasında fırçanızı kirpik diplerinize yerleştirerek dipten uca kadar zig-zag şeklinde hareket ettirmelisiniz. Böylece maskara fırçası kirpiklerinizin yapışmasını önleyerek tel tel ayrılmış dolgun kirpiklere sahip olmanızı sağlar.

Maskara fırçanızın uç kısmını kirpik diplerinize uyguladığınızda bu işlem de sizleri dolgun kirpiklere kavuşturacaktır. Aynı işlemleri alt kirpiklerinize de uygulayarak etkileyici bakışlar elde edebilirsiniz.

Tüm bunların yanında dolgun kirpiklerle birlikte gözlerinizin hafif çekik görünmesini de sağlamanız mümkün. Maskara fırçası kirpiklerin dış uçlarına daha yoğun bir şekilde uygulanıldığı takdirde gözlerde çekik bir görünüm oluştuğunu fark edeceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git