Masaj Nedir?

Masaj Nedir?

Masaj, vücudun belirli bölgelerine darbe ve ovma teknikleri ile yapılan bir uygulamadır. Masaj uygulandığı bölgede damarları genişletip kan dolaşımını hızlandırarak psikolojik ve fizyolojik rahatlama ve tedavi sağlar. Masajda yumuşak dokular uyarılarak bedende olumlu değişimler gözlemlenir. Masaj yalnızca rahatlama için yapılan lüks bir uygulama gibi görünse de aslında tıbbi bir tedavi yöntemidir. Hasta ve yorgun olan organın rehabilitasyonu sağlanarak koruyucu tıbbi bir tedavi görevi yapar. Tıp uzmanları sağlıklı kişilerinde belli aralıklarla masaj yaptırmalarının tıbbi koruyucu etkisi olacağını söylüyor.

Masaj Çeşitleri ve Uygulaması

Masajın amacına ve uygulama şekline göre farklı çeşitleri vardır. İsveç masajı, aromaterapi masajı, sporcu masajı psikolojik ve fizyolojik rahatlama sağlanması amacıyla uygulanan masajlardır. Medikal masaj tamamen tıbbi amaçlı bir masaj çeşididir. Thai masajı yarı sert bir zeminde giyinik olarak uygulanan hareketler ile yapılan masajdır. Refloksoloji ayak altında yer alan vücut haritasına uygun olarak uygulanan ayak masajıdır ve tedavi edicidir. Derin doku masajı dokularda kan akışı ile tedavi edicidir. Anti selülit ve bölgesel masajlar zayıflamaya yönelik güzellik masajlarıdır.

En İyi Masaj Hizmeti

Çorlu Masaj ve Güzellik alanında eğitimli ve sertifikalı ekibimiz ile tüm masaj çeşitleri için en iyi masaj hizmetini bizden alabilirsiniz. Hizmetlerimizden faydalanmak için internet sitemiz vasıtası ile bize ulaşabilirsiniz. Sağlıklı ve hijyenik bir ortamda uzman masaj ve güzellik hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git