Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Makyaj yaparken cildinizin zarar görmesini ve yıpranmasını istemiyorsanız dikkat etmeniz gereken önemli birkaç nokta bulunmaktadır.

Makyajınızı temizlemeden asla yatmayın

Derinizde kalan makyaj ürünleri, derin cilt kırışıklıklarına, gözeneklerinizin artmasına ve cildinizin yıpranmasına neden olur. Bu nedenle gece yatmadan evvel makyajınızı mutlaka temizleyiniz ve yüzünüzü bir nemlendirici krem ile iyice nemlendirin.

Makyaj malzemesini almadan evvel mutlaka deneyin

Özellikle hassas bir derisi olanlar için makyaj malzemesini almadan evvel denemek oldukça önemlidir. Cildinize sürdüğünüz ürünler cildinizde alerjiye neden olabilir. Bu sebeple bu ürünlere karşı alerjik durumunuz olup olmadığını ürünlerini az miktarda kullanarak test ediniz.

Makyaj ürünlerinizi doğru şekilde saklayın

Makyaj ürünlerinizi tavsiye edilen kullanım yönergelerine uyarak, kapakları kapalı bir şekilde ürünleri muhafaza etmeye dikkat edin. Sıcak ortamlarda saklamayın ve son kullanım tarihi geçmiş olan ürünleri atın.

Cilt yaralarınızın üzerine asla makyaj uygulamayın

Cildinizdeki yara, enfeksiyon ve egzama gibi bir durum varsa bu bölgelere asla bir kozmetik ürün uygulamayın. Aksi halde enfeksiyonun daha da şiddetlenmesine ve şikayetlerinizin artmasına sebep olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git