Makyaj Nasıl Çıkartılır?

Makyaj Nasıl Çıkartılır?

Makyaj her ne kadar güzelliğinize güzellik katsa da gece yatmadan önce çıkarılmayan makyaj size ve cildinize son derece zarar verebilir. Bunun yanı sıra gözde ve dudakta kalan makyaj kalıntıları da sağlığınız için oldukça tehlikelidir. Özellikle ciltte kalan fondöten ileri yaşlarda ciltte birçok sorunu beraberinde getirirken, göz makyajı da gece boyu gözde kalınca mikrop ve enfeksiyon riski ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu nedenle mutlaka eve geldikten hemen sonra makyajınızı temizlemeli, asla bu şekilde uyku pozisyonuna geçmemelisiniz.

Makyaj çıkarmak da makyaj yapmak kadar dikkat isteyen bir konudur. Direk olarak su ile çıkarmaya çalıştığınız an yüzünüzde ki tüm ürünler birbirine karışır ve özellikle göz makyajı çıkarmak tam bir işkenceye dönüşebilir. Bu nedenle kozmetik mağazalarda satılan makyaj çıkarıcı solüsyonlar, mendiller ve kremler edinebilirsiniz. Her cilt tipine uygun şekilde üretilen makyaj çıkarma ürünlerinden dilediğinizi edinerek kolaylıkla ve sağlıklı bir biçimde makyajınızı temizleyebilirsiniz.

Ancak şu an elinizde bu ürünler bulunmuyor ise farklı bir yoldan da doğru biçimde makyajınızı temizleyebilirsiniz. Gül suyu ve vazelin bunun yanı sıra nemlendirici el yüz kremleri ve vücut losyonları ile makyajınızı kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Elinizde bulunan ürünü bir pamuğa dökerek ardından öncelikle göz makyajını sonrasında yüz ve dudak makyajınızı kolaylıkla ve sağlıklı biçimde temizleyebilirsiniz. Bu aşamadan sonra yüzünüzü yüz yıkama solüsyonları ve köpükleri ile iyice yıkamanız yeterli olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git