Maden Suyunun Cilde Faydaları

Maden Suyunun Cilde Faydaları

Sağlığımız açısından son derece önemli olan ve afiyetle tüketmekte olduğumuz maden suyunun aynı zamanda cilde de çok sayıda faydası bulunmaktadır. Şimdi sizlere bu konuda daha detaylı bilgileri vereceğimiz yazımızda maden suyunun cilde faydaları ile ilgili muhteşem detayları aktaracağız.

Buna göre çeşitli dönemlerde yaşadığınız cilt sorunlarını hafifletmek ve kesin olarak çözmek için hem doğal, hem de ekonomik olan bu yöntemi sizler de deneyeceksiniz.

 

Maden Suyu Cilt İçin Nasıl Kullanılır?

Temizleme Amaçlı Kullanım
Cildinizi temizlemek için nemlendirici öncesinde tonik olarak maden suyunu kullanabilirsiniz. Ayrıca tonikle beraber de kullanabilir, önce pamuğu maden suyuna batırabilirsiniz.

Maskelerde Su Yerine Kullanım
Cildiniz için hazırlayacağınız maskelerde malzemelerin içerisinde su varsa, bunun yerine maden suyu kullanabilirsiniz. Cildinizin nemlenmesini böylelikle sağlayabilirsiniz.

Sivilceler İçin Maden Suyu
Çeşitli zamanlarda cildinizde çıkan sivilceler için 1 çay bardağı miktarında maden suyuna limon damlatarak sivilcelerinizin üzerine sürebilirsiniz.

Maden Suyu Hangi Faydaları Sağlar?
Yukarıdaki şekillerde kullanacağınız maden suyunun cildinizde ferahlık ve rahatlama vereceğini söyleyebiliriz. Kirden arındıran, temizleyen, kırışığı önleyen ve nem dengesini düzenleyen özelliklerini böylece keşfedebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git