Lekelere Karşı Doğal Yoğurt Maskesi

Lekelere Karşı Doğal Yoğurt Maskesi

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt güzelliğin olmazsa olmaz koşullarından biri. Özellikle yaz aylarında güneş ışınlarının etkisiyle oluşan yüz lekeleri cildimizin güzelliğine gölge düşürebiliyor. Bunun için kimyasal içerikli ürünler yerine evde kendinizin hazırlayacağı tamamen doğal ürünlerden oluşan maskelerle hem ucuz hem pratik hem de sağlıklı çözümler bulunuyor. Bu yazımızda size yüz lekelerine karşı bu doğal maskelerden birinin tarifini sunuyoruz.

Malzemeler

  • 2 kaşık yoğurt
  • 1 çay kaşığı tuz
  • Yarım limon suyu

Hazırlanışı: 2 kaşık yoğurdu bir kasenin içine koyun. İçine tuzu ve limon suyunu ekleyip iyice karıştırın. Bir gün beklettikten sonra karışımınız hazır hale gelecektir.

Uygulama: Hazırladığınız yoğurt maskesini göz çevreniz hariç olmak üzere tüm yüzünüze eşit şekilde sürün.15-20 dakika kadar bekledikten sonra maske kuruyacaktır. Kuruyan maskeyi elinizle, ama cildinize zarar vermeyecek şekilde ovalayın. Sonra da yıkayın. Bu uygulamayı haftada bir ya da iki kez yapmanız birkaç kür sonunda yüzünüzdeki lekelerin ciddi oranda azalmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca doğal bir mucize olan yoğurdun cildi besleyici ve gerginleştirici etkisi olduğunu da ekleyelim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git