Leke Tedavisine Dair Herşey!

Leke Tedavisine Dair Herşey!

Leke Tedavisi günümüzde birçok klinik ve hastanede yapılmakta olan oldukça tercih edilen ve maalesef ki tercih edilmeye de devam edilecek yeni nesil uygulamalardan biridir. Maalesef tercih edilecek denmesindeki neden ise ozon tabakasının giderek incelmesi neticesinde güneşin tüm zararlı etkilerinin özellikle yaz aylarında istemeden de maruz kalınmasından kaynaklanmaktadır.

Leke Tedavisi Nedir?

Leke tedavisi ciltte bazı nedenlerden dolayı meydana gelen örneğin, doğum lekeleri, çillere bağlı lekeler, güneş lekeleri, yanık lekeleri vb. Sorunların tedavisinde kullanılmakta olan oldukça etkili sistemleri günümüzde içerisinde barındıran tedavi uygulamalarıdır. Birçok farklı sistem sayesinde yapılan leke tedavileri, kliniğimizde uzman doktorumuz ve ekibi tarafından kişilere özel olarak seçilerek yapılmaktadır.

Kişiye Göre Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kişilere özel olarak yapılan leke tedavilerini açıklamak gerekirse, örneğin genetik ve doğumsal meydana gelen lekelerin tedavisi farklı yapılabildiği gibi, birkaç yıllık bir çil ya da güneş lekesinin tedavisi farklı yapılacaktır. Dolayısı ile de burada kişilere uygulanacak tedaviler yapılan muayeneler sonucunda kişilere göre özel belirlenmekte ve uygulanmaktadır. Bu sayede de aslında tedavilerin etki süresi ve başarı oranı daha da artış gösterecektir.

Güneş cilt lekeleri biraz önce de söz ettiğimiz gibi güneşin zararlı etkilerinden kaynaklanan ve cildin de bu zararlı ışınlarına maruz kalmasından dolayı meydana gelmektedir. Cilt lekelerininin oluşmasını önlemek ve kaçınmak için mutlaka yazın veya kışın dışarı çıkarken özel güneş koruyucu kremler kullanılması gerekmektedir. Aksi halde güneş cilt lekeleri oluşumuna zemin hazırlayacak ve kısa süre sonunda da ciltte koyu renk lekeler meydana gelmeye başlayacaktır.

Güneşe Bağlı Cilt Lekeleri Nasıl Tedavi Edilir?

Kliniğimizde güneşe bağlı olarak meydana gelen cilt lekeleri lazer uygulamaları ya da kimyasal peeling ve mezoterapi işlemleri sayesinde tedavi edilebilmektedir. Ancak bizler genellikle güneş lekelerinin tedavisinde lazer uygulamalarını tercih ediyoruz.

Fraksiyonel lazer ile yapılan leke tedavileri ortalama 6 seans sürmekte olup, oldukça etkili bir şekilde lekelerin yok edilmesini sağlamaktadır. Bunun dışında kimyasal peeling uygulamaları ile yapılan tedaviler de tek bir seans yeterli olabilmektedir. Leke tedavisi hakkında tüm bilgilere www.drmustafakaratas.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git