Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Tüysüz bir bedene sahip olmak elbette her kadının hayali ve isteği. Özellikle anormal derecede tüylenme şikâyeti olan kadınlar, ikili ilişkilerde ciddi problemler yaşarken erkeklerde de aynı durum söz konusu olabiliyor. Sürekli geçici yöntemlerle istenmeyen tüylere karşı savaş veren binlerce insan, artık “kalıcı çözüm istiyorum” diyerek buz lazer teknolojisine yöneliyorlar. Alexandrite lazer Eskişehir uygulayıcısı Dr. Oğuz Uçar’da hem kadın hem de erkeklere yönelik buz lazer teknolojisi hakkında önemli bilgileri bizlerle paylaştı. Detaylar ise haberin devamında…

Her yıl binlerce kişinin başvurduğu lazer epilasyon yöntemlerine rağbet giderek artıyor. Devamlı bakımlı ve temiz bir vücuda sahip olmak isteyen kadın erkek fark etmeksizin herkes, konforlu bir epilasyon deneyimi yaşamak istiyor. Dört mevsim uygulanabilir oluşu ve yan etkisinin azlığı ile dikkat çekmeyi başaran buz lazer teknolojisi hakkında lazer epilasyon Eskişehir medikal doktoru Dr. Oğuz Uçar, önemli bilgileri aşağıda sizlerle paylaştı.

Lazer Epilasyonun Kaç Seans Süreceği Neye Göre Değişir?

Buz lazer teknolojisi ile elde edilen sonuçlar, son derece başarılı olduğu gerekçesi ile bugün binlerce danışan, lazer epilasyon için buz lazer teknolojisini tercih etmektedir. Diğer epilasyon yöntemlerinde olduğu gibi buz lazer epilasyon seanslarının da süresi, kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Kişinin ten renginin diğer epilasyon seçeneklerinde önemli olduğunu vurgulanan buz lazer Eskişehir medikal estetik doktoru Oğuz Uçar, koyu tenli kişilerde dahi başarı elde edilebildiğini ifade ederken sadece seans sayılarının arttığını belirtti. Açık ten rengi olupta kılları siyah olan kişilerde ise daha kısa sürede sonuç alınabildiğini vurgulayan Dr. Oğuz Uçar, tedavi edilen tüyün yapısının da önemli olduğunu açıkladı. Sırt, yüz, kol, üst bacak gibi alanlarda ise bazen ekstra seansların gerektiğini vurgulayan Dr. Oğuz Uçar, tüy yoğunluğuna da dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, kişinin mevcut sağlık sorunlarının da başarıyı etkilediğini söyleyen Dr. Oğuz Uçar, polistik over gibi hormonal problemleri olan kadınlarda ekstra seanslara ihtiyaç duyulabileceğini belirtti.

Buz lazer uygulamasını yaptırırken mutlaka bir tedavi sürecinde olduğunun bilinmesi ve buna göre davranılması gerektiğini hatırlatan buz lazer Eskişehir doktoru Dr. Oğuz Uçar, hormonlarınıza baktırmayı önerebilmektedir. Eğer ki hormonal bir sorununuz yok ise SOPRANO ICE lazer, kıl köklerinizi tespit eder ve ortalama 6 seansta %90’a kadar başarılı bir sonuç sunar. Fakat, tamamen tüysüz kalma durumu yine kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Yüz bölgesi için normal şartlarda 4 hafta yeterli olurken tüm vücut için hafta sayısı 6 olarak belirlenmiştir.

Lazer Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer epilasyon yaptırırken mutlaka dikkat edilmesi gerekenlere dikkat çeken Dr. Oğuz Uçar, lazer epilasyon seansından en az iki hafta önce cımbız, ağda gibi yöntemlerin kullanılmasının durdurulmasını istemektedir. Zira, bu yöntemlerle alınan kıllar, kökleriyle birlikte geleceği için lazer epilasyonun başarısını etkileyecektir. Eğer ki acil bir durum söz konusu olur ise seans aralarında jilet ya da tüy dökücü kremlerin kullanılmasına izin verilebilmektedir. Ancak, bu tür uygulamalar ne yazık ki lazer epilasyon uygulanacağı günden en fazla 2 gün öncesine kadar uygun oluyor. Buz lazer seansından bir gün önce yapılan jiletle temizlik, epilasyon sırasında ciltte kızarıklık ve hassasiyetlere sebep olabiliyor. Bu nedenle, lazer epilasyon seansı öncesinde tüy alma işlemine bir süre ara vermek gerekebiliyor. Alexandrite lazer Eskişehir uygulayıcısı Dr. Oğuz Uçar, koyu tenlere uygulanabilen Soprano ICE lazer seansı sonrası güneşlenmemeye dikkat çekiyor. Zira, yanıklar ve lekelenme riskinin yüksek olduğu koyu tenler, mutlaka lazer epilasyon seansları öncesinde güneşten korunmaya gayret etmeliler.

Siz de buz lazer Eskişehir uygulayıcısı Dr. Oğuz Uçar ile dört mevsim boyunca istenmeyen tüylerden kurtulabilir ve kısa sürede tüysüz vücudunuza kavuşabilirsiniz. Lazer epilasyon Eskişehir hakkında daha fazla bilgi almak için Dr. Oğuz Uçar’ı arayabilir veya birebir görüşerek uygulama için son kararınızı verebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git