Lavanta Yağı İle Gelen Güzellik!

Lavanta Yağı İle Gelen Güzellik!

Buram buram kokusuyla etrafı saran, çevrenize hayat veren ve nefes almanızı sağlayan bir çiçektir lavanta. Lavanta çiçeğinin bilinen faydaları olduğu gibi, yağının da saymakla bitmeyecek faydaları bulunmaktadır. Evde lavanta yağıyla yapacağınız basit birkaç uygulama sayesinde, güzelliğinize güzellik katmanız mümkün!

Lavanta Yağının Faydaları

Dudak çatlakları birçok insanın sorunlarından biridir. Bu sorundan kurtulmak için, bir parça pamuk ve birkaç damla lavanta yağı yeterli olur. Pamuğa damlatacağınız birkaç damla lavanta yağını, narin hareketlerle dudaklarınıza sürün. Bu işlemi bir süre devam ettirdiğinizde, dudaklarınızda çatlaktan eser kalmadığını göreceksiniz.

Lavanta yağının yaralar üzerinde iyileştirici etkisi olduğu bilinir. Temiz bir pamuk kullanarak, cildinizde bulunan yaraların üzerine az miktarda lavanta yağı sürerek, ilerleyen günlerde yaralardan kurtulabilirsiniz.

Cilde olan etkisi kadar saç bakımında da değerlendirebileceğiniz bu yağ, saçta oluşan kepek sorununu yok ediyor. Hem saçlarınızın bakımı hem de daha sağlıklı uzaması için, saçlarınıza bir miktar bu yağdan uygulayabilirsiniz.

Cilt kuruluğu, stres, sinir sistemi sorunları ve cilt nemiyle ilgili problemler gibi birçok konuda da, lavanta yağının etkilerinden faydalanmanız mümkün olacaktır.

Etiketler:

Lavanta Yağı İle Gelen Güzellik! Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Kenan Demir dedi ki:

    Lavanta yağı asya ülkelerinde ve Avrupa çok moda, bir çok şampuan ürünü lavanta ile yapılıyor. Heleki cilt ve doku alerji ve rahatsızlıklarında doktorlarında tavsiyesi. Lavanta yağı kullandığınızda cilt 1 hafta sonra tekrar dirileşiyor. Deneyebilirsiniz.

Sayfa başına git