Kusursuz Saçlar İçin Küçük İpuçları

Kusursuz Saçlar İçin Küçük İpuçları

Soğuk,kar ve yağmur gibi nedenler ile kış aylarında olumsuz etkilenen saçlar canlılığını kaybederken mat bir görünüm kazanmaktadır.Bunu yaşamamak için dikkat etmeniz gerekenler vardır.Saçlarınıza gerekli özeni gösterdiğinizde canlı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Saçlarınız özellikle kökünden beslenir.Dışarıdan yapılan her türlü müdahalenin yanında en önemlisi saçın vücuttan aldığı vitamin ve minerallerdir.

Çinko,demir,B12 ve folik asit yönünden zengin beslenilmelidir.Kırmızı et,ıspanak,kuru baklagiller,yumurta ve süt tüketilmelidir.Bunun yanında düzenli uyku ve stresten uzak durmak gibi faktörler önem taşımaktadır.

Saç boyaları,saç spreyleri,jöleler saçınızı yıpratırken saç tellerinde zamanla kırılma ve kopmalara neden olmaktadır.Saçlarınızın her gün yıkanması da çok dökülmesine sebep olabilir.Gün aşırı yıkamak en ideal seçenektir.

Saç şekillendirirken ve kuruturken yapılan sıcak fön uygulaması saçınıza büyük zarar vermektedir.Saçınızı yıpratırken aynı zamanda dökülmesine sebep olmaktadır.

Saçınızı ayrıca çok sıkı toplamayın.Bu tip uygulamalar zamanla kıl köklerine zarar verirken saç kayıplarına neden olabilir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git